Uzdolnione również artystycznie Śląskie Anioły działają już trzynaście lat!

0
4015

Urodziny katowickiej Fundacji Śląskie Anioły hucznie obchodzono 29 czerwca na zorganizowanej przez Beatę Twardowską – prezes Fundacji – Gali. Anioły zadbały nie tylko o przyjazną atmosferę podczas wydarzenia, ale także niezwykłe doznania artystyczne. Podczas Gali zorganizowano także koleżeńską zbiórkę na kolejny wakacyjny wyjazd dla podopiecznych Fundacji.

W miniony piątek w Miejskim Domu Kultury Koszutka oddział „Dąb” odbyła się XIII Gala Charytatywna Fundacji Śląskie Anioły. Wydarzenie miało głównie na celu obchody jubileuszu Fundacji. Śląskie Anioły od lat zajmują się niesieniem pomocy głównie dla dzieci niepełnosprawnych oraz tych z rodzin dysfunkcyjnych, najpierw pod nazwą Fundacja Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a od 2016 roku już jako Śląskie Anioły. Przez trzynaście lat działalności Fundacja wsparła wielu potrzebujących, w tym seniorów czy samotne matki.

    

Sama Gala dostarczyła gościom tyle uśmiechu, co wzruszeń. Podczas bankietu zostały rozdane certyfikaty „Śląskiego Anioła”, odbyła się również specjalna licytacja na rzecz obozów wakacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych. Punktem kulminacyjnym imprezy okazał się charytatywny spektakl w wykonaniu członkiń Śląskich Aniołów pt. „Cyrkowe Szaleństwo”.

   

   

   

  

Całość wydarzenia odbyła się pod honorowymi patronatami Rzecznika Praw Dziecka Rzeczpospolitej Polskiej, pana Marka Michalaka oraz Prezydenta Miasta Katowice, pana Marcina Krupy. Wśród gości znaleźli się m.in. pan Senator Andrzej Misiołek, przedstawiciel Sejmiku Śląskiego oraz dyrektor Domu Kultury, w którym miała miejsce Gala, pani Lidia Gałęziowska, a prowadzącym imprezy był Mirosław Riedel.

    

Beata Twardowska to przede wszystkim społecznik oraz samorządowiec – przez wiele lat zasiadała w Radzie Miasta Katowice. Za swoje zasługi na polu samorządowca uhonorowano ją Nagrodą Samorządową Stowarzyszenia Rzeczpospolita Obywatelska im. Norberta Barlickiego, gdzie Przewodniczącym Kapituły jest Prezydent Aleksander Kwaśniewski. Oprócz założenia, a także piastowania funkcji prezesa Śląskich Aniołów, działa również w Powiatowej Radzie Działalności Pożytku Publicznego w Katowicach. Od trzydziestu lat jest również dyrektorem jednego z wydziałów w Katowickim Centrum Onkologii. Udziela się jako wolontariuszka w Międzynarodowej Organizacji Kobiecej Dress For Succes, uczestniczyła także w Programach: „Siła Polityczna Kobiet” oraz Szkoły Banku Światowego dla Liderek Środowiskowych. Ponadto jest Trenerką Klubów Pracy, współautorką Spółdzielni Socjalnych na Śląsku oraz Prezydentką Międzynarodowej Organizacji Soroptimist International Klub Śląski Nike działającej na rzecz Kobiet. 

   

   

W czasie lat swojej działalności społecznej i charytatywnej została odznaczona wieloma tytułami: Złotym Laurem Kompetencji i Umiejętności Pro Publico Bono w roku 2016, Złotą Odznaką Honorową z laurem za zasługi dla Spółdzielczości, Złotą Odznaką za zasługi dla Kombatantów, Złota odznaka za zasługi dla Województwa Śląskiego oraz Odznaka Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego. Jest laureatką wszelakich konkursów: „ Społecznika miasta Katowice”; „ Sąsiad – pomocna dłoń”” Przyjaciel Dzieci”, czy organizowanego przez Dziennik Zachodni „Samorządowciec Roku”. Otrzymała również wiele zaszczytnych nominacji, w tym do Nagrody Kobiety Humanitas 2016 i do prestiżowej nagrody w pierwszym ogólnopolskim konkursie Polish Business QUEEN – nominacja Spółka „Kultura Kobiet”.

  

Pani Beata została także powołana do Rady Okręgowego Szpitala Kolejowego oraz Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego jako organ opiniodawczy Województwa Śląskiego. Zasiada również w Radzie Nadzorczej Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Wodociągów GPW Inżyneria w latach 2016-2018 jako wice przewodnicząca.

  

To kobieta aktywna, angażującą się w wiele projektów mających na celu niesienie pomocy. Wieloletnie doświadczenie i działanie na różnych polach sprawiło, że jest liderką w swojej dziedzinie.

   

Pani Beata została także nagrodzona za swoje zasługi w działalności społecznej przez magazyn Why Story – w 2016 otrzymała tytuł Kobiety Charyzmatycznej, a w styczniu bieżącego roku za to statuetkę The Best&More. Natomiast w czasie Gali Beacie Twardowskiej została oficjalnie wręczona nominacja do tytułu Lider z Powołania w kategorii Lider Społeczny. Tytuł ten w poprzednich latach otrzymali m.in. Jurek Owsiak czy Anna Dymna.

    

Beata Twardowska – prezes Fundacji Śląskie Anioły i Beata Sekuła – redaktor naczelna magazynu WHY Story, prezes Stowarzyszenia Kobieta Charyzmatyczna

    

    

   

Katarzyna Daniel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj