21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie – Podsumowanie spotkania z Wystawcami

0
1357

Szanowni Państwo,

    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i 19 stycznia br. przyjechali do EXPO Kraków na spotkanie dotyczące kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Jednocześnie dziękujemy tym, którzy swoje uwagi i propozycje przysłali do nas na piśmie, nie mogąc przyjechać osobiście. Spotkanie było bardzo owocne, cieszy nas dobra współpraca z Państwem, dziękujemy, że zechcieli się Państwo podzielić z nami swoimi uwagami.

    W trakcie spotkania Wystawcy ubiegłorocznej edycji Targów przedstawili swoje uwagi. Większość z nich dotyczyła organizacji spotkań z autorami na stoiskach Wystawców. Jako organizatorzy dostrzegamy ogromny wzrost zainteresowania tego typu spotkaniami zarówno ze strony Wystawców jak i zwiedzających, co – mimo że cieszy – urosło do rangi problemu dla Autorów, ich Wydawców, sąsiadów i samych zwiedzających, którzy w wysoce niekomfortowych warunkach czekali na dostęp do Autora. Głównym tematem podnoszonym przez wszystkich uczestników spotkania było bezpieczeństwo podczas trwania Targów. Wszyscy byli zgodni co do tego, że niezbędne jest wprowadzenie zmian, mających na celu polepszenie sytuacji. W toku dyskusji Wystawcy i organizatorzy zaproponowali konkretne rozwiązania:

1. Poszerzenie niektórych korytarzy oraz stworzenie nowych korytarzy, na skutek podziału niektórych wysp, co usprawni przepływ zwiedzających w obrębie hali, co jednak może się wiązać z koniecznością niewielkich przesunięć niektórych stoisk.

2. Organizacja spotkań z autorami w salach seminaryjnych i Saloniku Literackim, będącym już istniejącą alternatywą dla spotkań na stoiskach. 

3. Utworzenie Strefy Autora w sali Wiedeń (sobota-niedziela) – propozycja, która pozwoli na odciążenie przestrzeni wystawowej wokół stoisk, w przypadku organizacji spotkań z najpopularniejszymi Gośćmi Targów.

4. Poddanie pod rozwagę zmian lokalizacji stoisk, z uwzględnieniem natężenia spotkań autorskich.

5. Usprawnienie wprowadzania Autorów na Targi.

6. Targi w Krakowie zaoferowały pomoc zespołów targowych w zaprojektowaniu i organizacji stoiska bardziej otwartego, w celu przygotowania go do sprzedaży publikacji oraz spotkań z Autorami.

7. Jeżeli zaproponowane rozwiązania okażą się niewystarczające, organizator w sytuacji zbyt dużego natężenia ruchu, rozważy limitowany wstęp na Targi.

    Podczas spotkania uczestnicy zwracali również uwagę na konieczność maksymalnie wczesnego zgłaszania terminów spotkań ze – zwłaszcza poczytnymi – Autorami i popularnymi Gośćmi, aby uniknąć sytuacji, w których na sąsiednich bądź przeciwległych stoiskach, w tym samym czasie, gromadzi się tłum czytelników. Unikaniu takich sytuacji będzie również służyła Strefa Autora zorganizowana w sali Wiedeń w sobotę i niedzielę.

    Jako organizatorzy Targów zawsze kładliśmy nacisk na komunikację i współpracę z Wystawcami, tym bardziej doceniamy aktywną postawę uczestników spotkania. Państwa spostrzeżenia są dla nas niezwykle cenne, w związku z tym firmy nieobecne na spotkaniu zachęcamy do podzielenia się z nami swoją opinią w tej sprawie drogą mailową lub telefoniczną.

Zarząd Firmy Targi w Krakowie Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj