Trzej Królowie orszakami!

0
1744

To jeden z najbarwniejszych zwyczajów ostatnich w Zabrzu: 6 stycznia, w Święto Trzech Króli, z trzech miejsc Zabrza ruszą barwne orszaki, na czele których stać będą mędrcy!

image001

Uroczystość rozpocznie się o godz. 14 w trzech punktach Zabrza, z których do kościoła pw św. Anny ruszą korowody. Orszak połączy się w jedną wielobarwną grupę, najpierw na placu pod pomnikiem Wincentego Pstrowskiego, aby wspólnie przemaszerować później do miejsca docelowego, czyli na plac przykościelny.

Pierwsza grupa o dominującym kolorze czerwonym ruszy spod kościoła pw. św. Kamila (ul. Dubiela) przez ulicę Wolności, pl. Wolności, Dworcową, Goethego, 3 Maja, i Floriana. Druga grupa z elementami ubioru w kolorze niebieskim wyruszy spod kościoła pw. św. Józefa ulicami Roosevelta i 3 Maja.  Wreszcie ostatnia grupa (żółta) wyruszy spod Hali Pogoni ulicami: Wolności, Bohaterów Monte Cassino i św. Urbana.

Pod kościołem pw. św. Anny na zgromadzonych czekają widowiskowe jasełka i koncert kolędowy w wykonaniu Chóru Parafialnego im. św. Cecylii. Serdecznie zapraszamy!

Paweł Franzke

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj