Światowe Dni Młodzieży w Katowicach

0
1776

W lipcu Katowice przyjmą pielgrzymów z całego świata. W ramach Światowych Dni Młodzieży w mieście odbędą się tzw. Dni w Diecezji. W związku z wydarzeniem zaszły zmiany w organizacji ruchu drogowego. 

Trasa na Światowe Dni Młodzieży w Katowicach

Trasa na Światowe Dni Młodzieży w Katowicach

Diecezjalny etap ŚDM rozpocznie się 20 lipca i potrwa 5 dni. Będzie to czas bogaty w liczne wydarzenia rozgrywające się na terenie całej archidiecezji katowickiej. Centralnym wydarzeniem w Katowicach będzie spotkanie wszystkich grup pielgrzymów 23 lipca na lotnisku Muchowiec. Dzień rozpocznie się jednak w Piekarach Śląskich. Po wizycie w piekarskim sanktuarium pielgrzymi udadzą się do katedry Chrystusa Króla w Katowicach, żeby ostatecznie dotrzeć na lotnisko.

Dni w Diecezji będą okazją do wykorzystania umiejętności językowych. W Katowicach odbędzie się wiele akcji ewangelizacyjnych przygotowanych przez międzynarodową Wspólnotę św. Jana.

Pielgrzymi będą mogli podziwiać najciekawsze miejsca Katowic, w tym Strefę Kultury, ze wspaniałymi budynkami Muzeum Śląskiego, czy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia – z jedną z najlepszych sal koncertowych na całym świecie. Warto odwiedzić również kościół Mariacki, czy zabytkową dzielnicę Nikiszowiec.

 

Program spotkania na Muchowcu:

15.00 rozpoczęcie, Koronka do Bożego Miłosierdzia, koncert – prezentacja kilku wspólnot międzynarodowych

16.15 góra Karmel – próba wiary (w programie „Eliasz – prorok jak ogień” – widowisko z udziałem orkiestry symfonicznej oraz aktorów i solistów)

17.30 msza św.

20.00 koncert (Colony House, Steven Curtis Chapman, TGD i przyjaciele)

22.30 zakończenie

Młodzi pielgrzymi z całego świata, którzy przybędą do Katowic 19 lipca, w czwartek 21 i piątek 22 lipca od godziny 15.00 do 18.00 będą prowadzili akcję ewangelizacyjną. Będziemy mogli się z nimi spotkać w trzech punktach w mieście: na rynku przy Teatrze Śląskim, w Strefie Kultury w sąsiedztwie NOSPR-u oraz w parku Kościuszki.

W niedzielę 24 lipca będzie okazja do spotkań przy parafiach. 

-Katedra Chrystusa Króla w Katowicach

-Parafia przy ul. Granicznej

Parafia w Nikiszowcu

Parafia w Józefowcu

-Parafia w Panewnikach

-Parafia w Piotrowicach (NSPJ i św. Jana Bosko)

-Parafia w Podlesiu (MB Częstochowskiej)

-​Parafia na Tysiącleciu Górnym 

Zmiany w organizacji ruchu drogowego

Na czas Światowych Dni Młodzieży Komunikacyjny Związek Komunalny GOP zapowiada zmiany w komunikacji publicznej na terenie miast aglomeracji. Pielgrzymi będą mogli bezpłatnie korzystać z przejazdów wszystkimi autobusami i tramwajami KZK GOP od 20 lipca do 1 sierpnia. Dokumentem uprawniającym do odbywania darmowych przejazdów będzie identyfikator wydawany przez organizatora Światowych Dni Młodzieży.

Dodatkowo 23 lipca będą uruchomione bezpłatne linie autobusowe, ułatwiające dojazd na uroczystości związane z obchodami ŚDM w Katowicach:

S1 – będzie kursować w Katowicach między Panewnikami, Ligotą, Brynowem (przystanek „Katowice Francuska WORD”) i centrum Katowic (przystanek Katowice Mickiewicza);

S2 – będzie kursować w Katowicach na trasie od centrum (zatrzymywać się będzie na przystankach: Katowice Aleja Korfantego, Katowice Mickiewicza, Katowice Dworzec – stanowisko nr 5) do lotniska Muchowiec (przystanek „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy”);

S3 – będzie kursować od Mysłowic przez katowicką dzielnicę Giszowiec do lotniska Muchowiec (przystanek „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy”).

W tym dniu wprowadzone zostaną również zmiany tras przejazdu dla linii autobusowych numer 12 i 920.

Dodatkowo, dla większości kursów autobusów i tramwajów wprowadzona zostanie obsługa taborem o zwiększonej pojemności.

Więcej informacji: http://www.kzkgop.com.pl/informacje/p-1-komunikacja-kzk-gop-na-swiatowe-dnimlodziezy.html

 

W związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży 2016 – Dni w Diecezji zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu:

W sobotę 23 lipca w godzinach  06:00–24:00 będą zamknięte dla ruchu następujące ulice:

ul. Francuska (na odcinku od ul. Ceglanej do Parku Leśnego),

ul. Lotnisko (na odcinku  od ul. Francuskiej do ul. Pułaskiego),

ul. Szybowcowa (na odcinku od ul. Lotnisko do ul. Rodańskiej),

wyjazd z C.H. Trzy Stawy w kierunku ul. Lotnisko (wyjazd z ronda),

wyjazd z C.H. Trzy Stawy w kierunku ul. Rodańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj