Wyniki rekrutacji 2016/2017 na studia – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

0
2681

W czwartek 14 lipca kandydaci na studia pierwszego stopnia stacjonarne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach poznali wyniki rekrutacji. Wyniki, po zalogowaniu, dostępne są w Internetowym Systemie Rekrutacyjnym pod adresem isr.ue.katowice.pl. By zakończyć proces rekrutacji, kandydaci, którzy dostali się na wybrane przez siebie kierunki studiów, muszą jeszcze złożyć komplet dokumentów, odpowiednio w Katowicach lub Rybniku, w dniach od 15 do 20 lipca

Uczelnia zachęca wszystkich aktywnych użytkowników Instagrama oraz Facebooka do robienia zdjęć podczas składania dokumentów i wrzucania ich na swoje profile z dopiskiem #wybieramUE. Autorzy najciekawszych ujęć otrzymają upominki. Na stronie UE Katowice na Facebooku znajduje się film pokazujący, gdzie składać dokumenty.

Uniwersytet przypomina, że rejestracja kandydatów na studia stacjonarne II stopnia oraz niestacjonarne I i II stopnia trwa do 10 września 2016 r. pod adresem: isr.ue.katowice.pl

Wyniki rekrutacji 2016/2017 w liczbach

W tegorocznej rekrutacji na Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach starało się dostać statystycznie blisko 1,5 kandydata na jedno miejsce i jest to zbliżony wynik do roku ubiegłego. Wyniki potwierdzają, że od lat najbardziej oblegany jest kierunek Finanse i Rachunkowość. W ramach tej ścieżki programowej na studia I stopnia stacjonarne w tegorocznej rekrutacji chętnych było również ponad 1000 kandydatów. Na jedno miejsce przypadało tam statystycznie 2,54 kandydata. Najtrudniej jednak było dostać się na Logistykę inżynierską, gdzie o jeden indeks starało się 3,37 kandydata.

Duże zainteresowanie Uniwersytet odnotował także na Informatyce (2,27 kandydata na jedno miejsce), na Logistyce licencjackiej (1,65 kandydata na jedno miejsce), na Dziennikarstwie i Komunikacji Społecznej (1,64 kandydata na jedno miejsce) oraz na International Business (1,46 kandydata na jedno miejsce).

Obserwowane trendy

Obserwujemy wzrost zainteresowania studiami prowadzonymi w j. angielskim. Dla przykładu o 43% wzrosła liczba chętnych (r/r) na kierunek International Business. Wzrasta także liczba chętnych na studia informatyczne: na Informatykę zgłosiło się o 18% więcej kandydatów niż w roku ubiegłym, a na Informatykę i Ekonometrię o 9%.

Na stałym wysokim poziomie utrzymuje się zainteresowanie kierunkami logistycznymi (Logistyka inżynierska, Logistyka) oraz kierunkami: Finanse i Rachunkowość, Ekonomia, Zarządzanie. Popularność tych kierunków wynika w dużej mierze z renomy, jaką mają od lat.

Łącznie na 18 kierunkach studiów Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oferuje 85 specjalności.

Uczelnia oferuje również ponad 65 kierunków studiów podyplomowych, a także szkolenia i kursy, w tym językowe.

Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach studiuje obecnie 11 tys. studentów.

Marek Kiczka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj