Zapraszamy do Świnoujścia i okolic

0
1781

 Pocztówka ze Świnoujścia

Niezwykle atrakcyjny kurort nadbałtycki, tuż przy granicy z Niemcami… To Świnoujście – jedyne miasto w Polsce leżące na wyspach. W pobliżu głównej promenady rozciąga się piaszczysta plaża, gdzie natura jest bardzo urozmaicona. Ponadto jest to miejsce idealne dla żeglarzy. Wieczór warto spędzić w zadaszonym amfiteatrze. Kwatery można tu znaleźć od 50 zł.

Polecamy też spacer plażą do pobliskiej miejscowości w Niemczech – Ahlbeck. Zachwycie się tam pięknymi białymi budynkami w stylu klasycznym. Plaża i molo w Ahlbecku są odwiedzane przez cały rok, nie tylko podczas sezonu letniego. Od 20 lat w obrębie mola i plaży tradycyjnie w dniu świętego Walentego odbywają się tu „kąpiele morsów.

Należy jednak pamiętać, jeśli chcecie się udać samochodem do sąsiadujących ze Świnoujsciem miast typu Międzyzdroje czy Szczecin, że musicie dotrzeć do odpowieniego promu. Turyści płyną z Karsiboru, a „tubylcy” korzstają z przeprawy Warszów. Jeśli się pomylicie, to pomimo długiej kolejki, w jakiej czasami trzeba stać nawet do kilku godzin, nie zostaniecie wpuszczeni na pokład. Na szczęście już niedługo ma tu być zbudowany tunel. Tymczasem warto wziąć taksówkę i wtedy jako niezmotoryzowani pasażerowie nie będziecie zmuszeni do czekania.

Udanego wypoczynku nad Bałtykiem!

FOTORELACJA:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj