Spotkanie z legendą Pogoni Zabrze

0
1674

    Muzeum Miejskie w Zabrzu, w ramach przygotowań do stworzenia Muzeum Zabrzańskiego Sportu, zaprasza na cykl spotkań z wybitnymi zabrzańskimi sportowcami, trenerami i działaczami sportowymi. Spotkania będą miały charakter otwarty dla wszystkich kibiców i miłośników sportu, z możliwością zadawania pytań zaproszonym gościom. Wstęp na każde spotkanie będzie darmowy.

    Pierwsze spotkanie z tego cyklu w roku 2017 odbędzie się już w czwartek, 23 lutego o godzinie 17:00 w Galerii Muzeum Miejskiego Café Silesia. Naszym i Państwa gościem będzie Marek Kąpa – II trener NMC Górnik Zabrze, a w przeszłości wieloletni gracz (obrotowy) zabrzańskiej Pogoni.

    Marek Kąpa (rocznik 1958) to legenda zabrzańskiego handballa. Od 1973 roku związany z drużyną Pogoni Zabrze, zdobywca srebrnego i brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorów. Grał w Pogoni Zabrze w okresie, gdy zespół ten odnosił swoje największe sportowe sukcesy. Wśród najważniejszych tytułów zdobytych przez Marka Kąpe można wymienić dwukrotne Mistrzostwo Polski, dwukrotne wicemistrzostwo Polski i aż trzykrotne zdobycie Pucharu Polski!

    Podczas spotkania porozmawiamy z trenerem Markiem Kąpą nie tylko o jego bogatej karierze zawodniczej i trenerskiej, ale także o historii piłki ręcznej w Zabrzu, dziejach zabrzańskiej Pogoni i obecnym stanie tej dyscypliny sportu w naszym mieście.

Serdecznie zapraszamy!

 

Zespół ds. Rozwoju Aktywności Lokalnej

Centrum Organizacji Pozarządowych Zabrze

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj