Hokeistki będą rządzić w Katowicach

0
2072

Global Girls Game, Katowice 18 lutego 2017, godz. 10.15

Lodowisko Jantor, przy ul. Nałkowskiej 11

   W najbliższą sobotę, 18 lutego o godzinie 10.15 na lodowisku Jantor rozegrany zostanie mecz hokejowy dziewcząt CZARNE vs BIAŁE. Mecze w  formule CZARNE vs BIAŁE rozgrywane będą jednocześnie w 39 krajach. Po zakończeniu wszystkich spotkań zsumowane wyniki skonfrontownane zostaną z wynikami BIAŁYCH. Rezultaty na bieżąco będą umieszczane na stronie IIHF – inicjatora wydarzenia. W Katowicach zagrają kadrowiczki reprezentacji Polski oraz zawodniczki zespołów Kojotki Naprzód Janów i Polonii Bytom. Hokeistki zostaną podzielone na dwa zespoły (CZARNE vs BIAŁE), które zagrają przeciwko sobie. Celem imprezy jest promowanie hokeja dziewcząt i kobiet.

   Wydarzenie Global Girls’ Game powstało z inicjatywy Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF). Jego formułę tworzy szereg meczy, rozgrywanych równocześnie w wielu krajach na całym świecie. W zmaganiach uczestniczą wyłącznie dziewczyny. W tym roku udział w akcji weźmie 39 państw. Zmagania rozpoczęły w Malezji, a zakończą w Kanadzie. W każdym meczu mierzą się drużyny biała z czarną. Po rozegraniu wszystkich spotkań, nastąpi zsumowanie punktów i podany zostanie wynik globalny. Podczas poprzedniej akcji w zeszłym roku drużyna niebieska zwyciężyła 106:83 drużynę białą. Aktualne wyniki po każdym meczu są umieszczane na stronie IIHF  http://www.iihf.com/iihf-home/sport/women/global-girls-game/

   W sobotę w Katowicach zobaczymy w akcji m.in. złote medalistki ubiegłorocznych Mistrzostw Świata grupy IB Karolinę Późniewską, Magdalenę Czaplik, Klaudię Chrapek, Olivię Tomczok, Wiktorię Dziwok, a także tegoroczne brązowe medalistki MŚ Juniorek Klaudię Kaleja, Alicję Wcisło, Katarzynę Wybiral, Sandrę Klimecką, Małgorzatę Synowiec. Na tafli mecz posędziuje Marta Zawadzka – członek Zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie wraz z Krzysztofem Zawadzkim. Podczas meczu na pewno nie zabraknie śmiechu i zabawy, ale również ducha rywalizacji. 

Sobotni mecz CZARNE vs BIAŁE jest jednym z elementów promocji Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet IB, które odbędą się już w kwietniu w Katowicach.

 

Wydział Komunikacji Społecznej
Urząd Miasta Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj