Rozliczenie 23 Finału WOŚP

0
1390
  

    Rozliczenie 23. Finału WOŚP – raport ze sposobu wykorzystania zebranych środków.    
         

   

23.  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 15 stycznia 2015 roku. Jego celem była zbiórka środków „na podtrzymanie wysokich standardów  leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną dla seniorów”. W Finale, na który składała się prowadzona w całej Polsce zbiórka publiczna oraz aukcje i inne zbiórki prowadzone drogą elektroniczną, zebrano w sumie 53 109 702,83 PLN. 

       

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od samego początku dba o rzetelne rozliczanie każdego Finału WOŚP. Dzięki pomocy firmy The Story, pomysłodawcy i realizatorowi usługi stworzono specjalny serwis, dzięki któremu każdy może sprawdzić swój finansowy wkład w zakupy z funduszy zebranych podczas ostatnich Finałów WOŚP. Wystarczy wejść na stronę www.nacoidamojepieniadze.wosp.org.pl.

   

Rozliczenie 23. Finału WOŚP ogłoszono podczas 47. Konkursu Ofert trwającego w dniach 21-23. listopada 2016 roku. W ramach Konkursu Ofert, Fundacja WOŚP planuje zakup 2 514 urządzeń medycznych dla 218 szpitali w całej Polsce.

 Podczas konferencji prasowej prowadzonej przez Jerzego Owsiaka przedstawiono między innymi dotychczasowe zakupy dokonane podczas 47. Konkursu Ofert WOŚP. Fundacja WOŚP zakupiła już 31 aparatów USG, 200 łóżek młodzieżowych sterowanych elektronicznie, 681 łóżek młodzieżowych oraz 752 łóżka dziecięce. 

 

Trwają kolejne tury negocjacji. Konkurs Ofert zakończy się jutro, tj. 23. listopada. Fundacja WOŚP planuje zakup 2 514 urządzeń medycznych.Spotkanie było także okazją do prezentacji kolejnej odsłony aplikacji nacoidamojepieniadze.wosp.org.pl i rozliczenia 23. Finału WOŚP.

         

   

Podczas spotkania zaprezentowano także informacje o kolejnym, 25. Finale WOŚP, który odbędzie się 15. stycznia  2017 roku. Jerzy Owsiak ogłosił start zapisów do 11. edycji Biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się się pierwszej pomocy” oraz zaprezentował pierwszych wykonawców, którzy wystąpią podczas 25. Finału WOŚP pod Pałacem Kultury i Nauki w  Warszawie. 
     
Raport ze sposobu wykorzystania zebranych środków podczas 23. Finału WOŚP wraz z wykazem szpitali do których trafił sprzęt znajduje się w Bazie Mediów WOŚP na stronie www.wosp.media.pl, w zakładce „informacj prasowe”. 
    
 Wykaz szpitali do których Fundacja WOŚP planuje dostarczyć urządzenia medyczne w ramach 47. Konkursu Ofert i informacje na temat 25. Finału WOŚP znajdują się w Bazie Mediów WOŚP na stronie www.wosp.media.pl, w zakładce „informacje prasowe”.                

Kontakt:
   
    Krzysztof Dobies
    Rzecznik Prasowy Fundacji WOŚP
    e-mail: [email protected]
    tel. +48 695 870 020

   

         

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj