Reaktywacja toru saneczkowego w Katowicach

0
1918

W sobotę 10 lutego reaktywowany będzie tor saneczkowy w katowickim Parku Kościuszki. Ferie zbliżają się ku końcowi, mieszkańcy Katowic postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i reaktywować zapomniany już Tor Saneczkowy w Katowickim Parku Kościuszki. – Sam pomysł narodził się już w zeszłym roku. Podczas wieczornego biegania po parku zauważyłem, że w cieniu górki, na której dzieci w zimie jeżdżą na sankach jest coś, co przypominającego koryto. Po chwili zrozumiałem, że to tor saneczkowy, którego nikt nie używa – mówi organizator, Jarosław Kopciuch.

Sam tor ma długość 350 metrów i biegnie ze szczytu górki (nieopodal drewnianego kościółka św. Michała) aż do jednej z alejek kończących park. W całą inicjatywę przyłączył się Zakład Zieleni Miejskiej, Straż Pożarna oraz Katowickie Wodociągi, dzięki czemu udało się zorganizować wszystko od strony formalnej.

Dziś w godzinach porannych Katowicka Straż Pożarna zalała pierwszą z trzech warstw wody. Jutro w między odbędzie się ponowne zalewanie toru, a w piątek tuż przed weekendem trzecie. – Chętnie wspieramy takie inicjatywy mieszkańców, więc z wielką chęcią zaangażowaliśmy się we wsparcie pomysłu Jarka. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców w najbliższy weekend będzie można poślizgać się na torze, który został
przygotowany przy wsparciu straży pożarnej w Katowicach, Katowickich Wodociągów i Zakładu Zieleni Miejskiej – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Jak dodaje organizator – chcielibyśmy, żeby ta inicjatywa pokazała, że każdy może zrobić coś dla drugiej osoby w tym wypadku dla dzieci, którym nie udało się wyjechać na ferie. Mamy nadzieje, że pogoda dopisze i już w weekend będziemy się wspólnie bawić w Parku Kościuszki. Do Pana Jarka dołączyli także jego znajomi. – W zeszły weekend zadzwonił do mnie Jarek z dosyć dziwną propozycją wspólnego sprzątania toru. Oczyściliśmy go ze wszystkich rzeczy, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu dzieci czy osób, które
będą po nim jeździć – mówi Artur Górawski. Teraz trwa mrożenie, pogoda na szczęście sprzyja.

Wszystkie osoby zainteresowane zabawą na torze saneczkowym w Parku Kościuszki, muszą pamiętać, że organizatorzy nie zapewniają sprzętu do zjazdu. Wszyscy chętni będą również musieli zaakceptować regulamin ślizgawki, a dzieci przyjść z opiekunami.

Kontakt do organizatora:

Jarek Kopciuch
[email protected]
tel. 607211290
W załączeniu zdjęcia z przygotowania toru do Państwa dyspozycji, szczegóły:
https://www.facebook.com/events/833287346873452/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj