Połączenie jazzu z rapem, czyli koncert Wojtka Mazolewskiego i Rasa z Rasmentalizmu w ramach projektu Kompozycja Idealna!

0
2565

Tylko mistrzowie znają przepis na Idealną Kompozycję. Stąd projekt muzyczny jazzowego maestro Wojciecha Mazolewskiego i mistrzowskiej whisky Ballantine’s 12YO, będący częścią platformy koncertowej True Music. W ramach projektu zaplanowano trasę koncertową w największych miastach w Polsce. Serię koncertów z udziałem wyjątkowych gości rozpoczął wspólny występ Wojtka Mazolewskiego i Arka Sitarza, znanego jako Ras. Przy wyjątkowym połączeniu jazzu z rapem bawiły się tłumy!

Królestwo dobrego dźwięku
Wspólny występ Rasa z grupy Rasmentalizm i Wojtka Mazolewskiego to pierwszy
z zaplanowanych koncertów, który odbył się w ramach trasy „Kompozycja Idealna” będącej częścią platformy koncertowej True Music. W minioną niedzielę, 28 stycznia, to wyjątkowe wydarzenie muzyczne porwało tłumy w katowickim klubie Królestwo! To wszystko dzięki połączeniu niesamowitej energii quintetu Wojtka Mazolewskiego z raperską charyzmą Arka Rasa Sitarza.

 

Gościem kolejnego koncertu Wojtka Mazolewskiego i marki Ballantine’s 12YO będzie artystka soul oraz R&B, która na rodzimym rynku muzycznym znana jest już od wielu dobrych lat. Jej nazwisko zostanie ujawnione w Social Media marki Ballantine’s już wkrótce!

Bilety na kolejny koncert już w sprzedaży poprzez serwis CoJestGrane.24pl

True Music
Kompozycja Idealna jest kolejną aktywacją w ramach Ballantine’s True Music. Muzyka jest elementem silnie zakorzenionym w DNA marki, czego efektem są liczne współprace marki z najlepszymi wykonawcami. True Music to odzwierciedlenie idei wedle której, najlepsza muzyka tworzona jest przez ludzi, dla których najważniejsza jest pasja i odwaga przekraczania artystycznych barier. Platforma koncertowa True Music ma na celu zapewnienie wsparcia i rozgłosu artystom, którzy – zgodnie z dewizą marki Ballantine’s – są autentyczni i nie boją się realizować swoich marzeń. Jednym z największych projektów realizowanych w ramach platformy był Ballantine’s x Boiler Room’s – seria koncertów m.in. w Brazylii, Rosji oraz w Polsce.

Mistrzowska whisky
12-letnia whisky Ballantine’s to jedwabiście gładki i wyrazisty, szlachetny trunek. W procesie kupażu powstała doskonale zrównoważona kompozycja o kremowej konsystencji, łącząca smak miodu, dębiny, owoców i korzennych przypraw, zakończona orzeźwiającym posmakiem. Każda z whisky wchodzących w skład blendu leżakowała minimum 12 lat w dębowych beczkach – to już odpowiedni wiek, aby osiągnąć mistrzostwo.

O mistrzu Mazolewskim
Mówią o nim propagator jazzu. To basista, kompozytor oraz producent muzyczny. Założyciel i lider Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jeden z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artystów. Lista jego dotychczasowych partnerów muzycznych jest bardzo długa – to m.in. : Pete Wareham, Dennis Gonzales, Tim Berne, Wojtek Waglewski, Lech Janerka, Fisz, Emade oraz wielu innych. Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Analogowe brzmienie kwintetu Wojtka, nawiązujące do mistrzów jazzu, łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają się w nim echa muzyki Milesa Davisa, Erica Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina. Trzeci studyjny album zespołu pt. „POLKA” uzyskał status Złotej Płyty, a publiczność wypełniała sale w Europie na ponad 250 koncertach. Ostatni singiel kwintetu wydany w angielskiej wytworni Lanquidity Records zdobył duży rozgłos takżę na Wyspach Brytyjskich.

Więcej o marce Ballantine’s:
Ballantine’s to whisky typu blended, w której skład wchodzi ponad 40 rodzajów szkockich whisky z 4 regionów Szkocji: Speyside, Highlands, Islay oraz Lowlands. Na jej charakter szczególnie wpływają whisky słodowe powstające w jednej z najstarszych destylarni w regionie Speyside, a mianowicie Glenburgie nadającej mieszance smak jabłek i gruszek. Miltonduff – kolejna destylarnia uzupełnia Ballantine’s o nuty kwiatowe, ziołowe oraz dodaje delikatną nutę wanilii. Z kolei malt whisky powstające w destylarni Scapa nadają jej kremową słodycz. Charakterystyczny styl whisky Ballantine’s można określić jako elegancki, wyważony, delikatny i słodki. Przyczynia się do tego fakt, że Ballantine’s dojrzewa tylko i wyłącznie w dębowych beczkach po burbonie. Nad jakością w każdej fazie procesu wytwarzania whisky, poczynając od zbioru zboża, a na gotowym trunku kończąc, czuwa Master Blender – Sandy Hyslop. Stanowi on pieczę nad idealną kompozycją whisky słodowych i zbożowych, tak aby stworzyć dzieło, które wyróżnia aromaty i nadać im odpowiednią harmonię.

http://www.ballantines.pl
www.ballantines.com
Ballantine’s on Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj