Przystanek Woodstock imprezą o podwyższonym ryzyku?

0
1884

W odpowiedzi na ostatnie medialne doniesienia dotyczące bezpieczeństwa na Przystanku Woodstock Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy publikuje niniejsze oświadczenie. 

Wypowiedzi Wojewody Lubuskiego o tym, iż Przystanek Woodstock ma być imprezą o podwyższonym ryzyku, są dla Fundacji WOŚP, organizatora festiwalu, zaskoczeniem. Do teraz (czwartek, godz. 11:00) nie wpłynęło do nas żadne pismo, które merytorycznie informowałoby nas o takim stanie rzeczy, zawierające konkretną argumentacją. Tymczasem przez trzy ostatnie miesiące przygotowywaliśmy plan zabezpieczenia festiwalu, w ścisłej współpracy z policją i wszystkimi profesjonalnymi służbami podległymi Wojewodzie Lubuskiemu. Jest on oczywiście dostosowany do aktualnych zagrożeń, wprowadzonych zostało wiele restrykcji i dodatkowych środków bezpieczeństwa, które mają sprawić, że festiwal będzie bezpieczny także w obecnej sytuacji w Polsce i na świecie. Pod tym względem to na pewno będzie inny festiwal, co ze spokojem tłumaczymy wielotysięcznej społeczności jego uczestników. Będą dodatkowe obostrzenia i restrykcje, do których trzeba będzie się dostosować. Dotyczy to tak Przystanku Woodstock, jak i wielu innych imprez masowych w Polsce, w tym także organizowanych chwilę później Światowych Dni Młodzieży.

Natomiast zmiana formalnego statusu festiwalu na miesiąc przed jego rozpoczęciem, i właściwie już po zakończeniu prac nad planem zabezpieczenia, jest dla każdego organizatora gigantycznym wyzwaniem – organizacyjnym, logistycznym i budżetowym. Tym bardziej dziwi sugestia Wojewody, bo przecież Przystanek Woodstock to od lat najbezpieczniejsza impreza masowa w Polsce. Jej zabezpieczenie stanowiło wzór chociażby dla Światowych Dni Młodzieży. Doświadczenie we współdziałaniu ze wszystkim służbami jest chwalone przez wszystkich specjalistów w Polsce. A na końcu – Przystanek Woodstock to jedna z bardzo wielu, większych i mniejszych imprez w Polsce, a nie słyszymy, by jakakolwiek inna borykała się z wyzwaniem zmiany formalnego statusu na imprezę o podwyższonym ryzyku.

Najpóźniej w poniedziałek do Urzędu Miasta Kostrzyn nad Odrą, oraz do służb odpowiadających za bezpieczeństwo, wyślemy wniosek o zorganizowanie imprez masowych wraz z planem zabezpieczenia. Będą w nim ujęte wszystkie ustalone w ciągu minionych trzech miesięcy dodatkowe środki bezpieczeństwa i związane z tym restrykcje wobec uczestników Festiwalu. Festiwal będzie wyglądał na pewno inaczej niż w latach poprzednich. W opinii specjalistów pracujących nad przygotowaniem zabezpieczenia jest ono w pełni dostosowane do wszystkich współczesnych zagrożeń. Liczymy na pozytywną opinię wszystkich służb, w tym policji, a w konsekwencji zgodę Burmistrza Miasta na zorganizowanie 22. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, w dniach 14-16 lipca 2016 roku.

Wszystkie aktualności związane z jego organizacją – plany koncertów, spotkania i aktywności w Akademii Sztuk Przepięknych, informacje organizacyjne, informacje związane z dojazdem na miejsce, działania podejmowane przez partnerów festiwalu, a także regulaminy i zasady bezpieczeństwa obowiązujące na festiwalu – są na bieżąco publikowane i aktualizowane na oficjalnej stronie Przystanku Woodstock –www.woodstockfestival.pl 

Jerzy Owsiak & Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj