Spektakl muzyczny „Knajpa”

0
1616

Wybierając się do teatru na sztukę bądź spektakl zazwyczaj mamy swojewyobrażenie na temat tego, co będzie się działo na scenie. A czasem pozostajemy zupełnie otwarci na to, co nas czeka.

Idąc na Knajpę zapoznałam się z opisem i stwierdziłam, że to dobry pomysł zobaczyć życie pubu z perspektywy teatralnej. Na dodatek w tle muzyka w wykonaniu Highway. Kiedy rozsiadłam się już wygodnie, a kurtyna podniosła się w górę, od razu spodobały mi się dźwięki w tle. Czyli nie tylko oko nacieszę, ale ucho także. Zabawny początek nastrajał optymistycznie i tak też było do samego końca.

Barwne postacie wstępujące na kieliszeczek bądź dwa, rozmowy o życiu – przed i po spożyciu.

Setka i sałatka jarzynowa w oparach dymu papierosowego przy akompaniamencie melodii, które osobiście kojarzyły mi się z kultową kapelą. Wyrazista postać barmana, kokieteryjna a czasami znudzona kelnereczka. Realnie przedstawiony świat osób, które niezależnie od zajmowanego stanowiska szukają ukojenia w kilku głębszych, w rozmowie z obcym człowiekiem, który wysłucha lepiej niż któryś z domowników. Lokal – miejsce w którym można uczcić sukces w gronie kumpli oraz wspominać stare dobre czasy. Randki, pierwsze miłości, rozczarowania i zawody miłosne.

Wbrew pozorom w takich lokalach, gdzie nie ma Pana Kelnera i białych obrusów, zasady czy swoisty kodeks są surowo przestrzegane i nie ma zmiłuj.

Proza życia spotyka się tu z bajecznym światem iluzji, którą można zmierzyć w procentach…

Spektakl dynamiczny, przyjemny, lecz nie pomijający istotnych problemów społecznych.

Czy ktoś, kto odwiedza codziennie bądź regularnie pub lub knajpę jest alkoholikiem? Oto jest pytanie…

Traci czas, pieniądze zdarza się, że zęby również. Mimo to wciąż wraca…

Jeżeli więc masz ochotę wybrać się na coś lekkiego z akcentem rockendrolowym okraszonym starymi evergreenami, to zbierz przyjaciół i wybierz się na Knajpę. Jeśli ostatni raz w Teatrze Nowym w Zabrzu byłeś na jednej z obowiązkowych lektur szkolnych…, to masz spore zaległości do nadrobienia. Zacznij od spektaklu muzycznego, który od wielu lat po raz pierwszy zagościł na deskach Teatru.

A po nim w dobrym humorze można wybrać się do kolejnej Knajpy na 100 gram…

Magdalena Saganowska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj