Przystanek Woodstock – Gotowi na start

0
1660

Przygotowania zaplecza technicznego dobiegły końca, a służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo uczestników imprezy osiągnęły stan pełnej gotowości. Ogromna grupa Woodstockowiczów jest już w Kostrzynie nad odrą, jednak to nie koniec. Kolejni fani festiwalu przybywają.

Fot. Lucyna Lewandowska

Na Woodstocku pojawiają się goście nie tylko z zakątków Polski, ale również ci, którzy z uwagi na festiwal przyjeżdżają do naszego kraju. Do godz. 6.30 do Kostrzyna nad Odrą 105 pociągów przywiozło uczestników wydarzenia. W mieście znajdują się aż 22 tysiące miejsc parkingowych, dzięki czemu władze lokalne są gotowe przyjąć Woodstockowiczów poruszających się samochodami. 

Bezpieczeństwo uczestników pomaga w tym roku zapewnić blisko 2 tys. osób – członkowie Pokojowego i Niebieskiego Patrolu. Wśród nich są również przedstawiciele Medycznego Patrolu, jednostki składającej się z blisko 300 osób z uprawnieniami medycznymi. Rano pracę rozpoczął już szpital polowy, wyposażony w profesjonalny sprzęt medyczny, m.in. aparat USG, kardiomonitory i defibrylatory. Szpital będzie do dyspozycji uczestników festiwalu do niedzieli do godz. 10.00.
W samym mieście festiwal zabezpiecza 400 policjantów z całej Polski, w tym ponad 40 każdego dnia z tzw. drogówki. Działają polsko-niemieckie policyjne patrole rowerowe. Na terenach leśnych sąsiadujących z terenem imprezy pojawi się także policja konna, z kolei z powietrza przebieg festiwalu będą śledzić ekipy 2 policyjnych śmigłowców. Dodatkowo w pociągach pracują, poza Służbą Ochrony Kolei, policjanci z Polski i Niemiec. 

Działają już polskie i niemieckie patrole wodne, a także straż pożarna, która rozlokowała się w wielu lokalizacjach na terenie festiwalu. Pracę rozpoczęło również 6 zespołów Sanepidu, kontrolujących zaplecze gastronomiczne na terenie imprezy oraz poza nim.

W tym roku na scenie zobaczymy m.in. Hey, Molotov i Apocalypticę. W czasie tegorocznej edycji będziemy świadkami blisko 80 koncertów, jak również ponad 700 aktywności na Akademii Sztuk Przepięknych – spektaklu “Przekręt (nie)doskonały” Teatru Capitol, rozmaitych warsztatów, a także niezwykłych spotkań z wybitnymi gośćmi,m.in. Jerzym Stuhrem, Janiną Ochojską i Karoliną Korwin-Piotrowską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj