Pozytywny wpływ sportu na umysł

0
2086

Pozytywny wpływ sportu na umysł

Weź udział w ASICS World Ekiden 2021!

ASICS, w myśl hasła „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego zachęca do podejmowania aktywności fizycznej i doświadczenia mentalnych korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu. Jednocześnie, japońska marka kieruje otwarte zaproszenie do tegorocznej edycji wirtualnej sztafety ASICS World Ekiden.

Inspirowany Japonią Ekiden to wirtualny wyścig sześcioosobowych sztafet przeznaczony dla wszystkich entuzjastów biegania bez względu na poziom zaawansowania. Bieg, którego głównym założeniem jest znalezienie idealnego balansu pomiędzy ciałem a umysłem, składa się z sześciu odcinków o różnych dystansach – 5, 10 i 7,2 km. Po każdym z nich, uczestnicy przekazują sobie wzajemnie wirtualne tasuki w formie szarfy, a celem zespołu jest pokonanie maratonu.

Ubiegłoroczna, inauguracyjna edycja sztafety zgromadziła ponad 56 tysięcy osób ze 179 krajów na całym świecie. ASICS ponownie wzywa biegaczy do zjednoczenia się i zmierzenia z królewskim dystansem w dn. 10-22 listopada br.

Źródeł powstania naszej marki możemy szukać w globalnym kryzysie, który dotknął świat w 1949 roku. Założyciel, Kihachiro Onitsuka dostrzegł potęgę sportu w podnoszeniu ludzi na duchu. Naszą misją jest inspirowanie i edukacja w zakresie pozytywnego wpływu, jaki ruch wywiera na nasze ciała oraz umysły. ASICS World Ekiden jest jednym z wielu tegorocznych wydarzeń, poprzez które zachęcamy do podejmowania aktywności fizycznej. Cieszymy się, że biegacze z całego świata ponownie połączą siły, podejmując nasze wyzwanie. Wirtualna linia mety to wbrew pozorom dopiero początek w dążeniu do osiągnięcia zarówno fizycznej, jak i psychicznej równowagi – powiedział Gary Raucher, wiceprezes ASICS EMEA.

Marka zachęca nie tylko do udziału w sztafecie, ale również przyczynienia się do realizacji globalnego badania dotyczącego wpływu sportu na umysł. Aby być jego częścią, wystarczy skorzystać z narzędzia Mind Uplifter i uchwycić swój stan sprzed oraz po aktywności fizycznej. Wyniki pojawiają się w czasie rzeczywistym na wirtualnej mapie i zostaną uwzględnione w zbiorczej analizie World Uplift.

Każdy, kto udostępni wyniki swoich badań w mediach społecznościowych z hasłem globalnej kampanii marki, #UpliftingMinds, pomoże również zbierać fundusze na rzecz organizacji charytatywnej Mind, zajmującej się zdrowiem psychicznym.

W Polsce, ASICS współpracuje przy wydarzeniu ze SklepBiegacza.pl i z tej okazji już wkrótce zaprosi biegaczy do podjęcia wspólnej aktywności wraz z ambasadorami marki.

Więcej informacji:

www.ASICS.com

www.sklepbiegacza.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj