Podsumowanie XXVI Finału Orkiestry WOŚP

0
4615

26. Finał WOŚP zakończył się wczoraj deklarowaną kwotą 81 423 542 PLN. Dziś Jurek Owsiak podczas konferencji prasowej przedstawił wstępne informacje związane z podsumowaniem tego wydarzenia. 

W tej chwili na koncie WOŚP jest już 11 764 937 PLN. Każdego dnia kwota ta będzie aktualizowana i przedstawiana na stronie www.wosp.org.pl, by zatrzymać się na deklarowanej. Ostateczny wynik zbiórki zostanie przedstawiony na początku marca.
Dzięki zabranym pieniądzom zostanie zakupiony sprzęt medyczny dla podstawowych oddziałów neonatologicznych w całej Polsce.
Zapraszamy do korzystania Bazy Mediów WOŚP: www.media.wosp.org.pl. Można tam znaleźć m.in. materiały foto i wideo z 26. Finału WOŚP.
Konferencja podsumowująca 26. Finał WOŚP, fot. Stanisław Wadas
Konferencja podsumowująca 26. Finał WOŚP, fot. Stanisław Wadas

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 25. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln PLN.

26. Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W drugą niedzielę stycznia 120 tysięcy wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast na całym świecie. Odbędzie się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń, a o godzinie 20:00 tradycyjnie niebo rozświetli „Światełko do nieba” – happening będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj