Podpisano umowę na remont stadionu

0
1378

Ostrowski Urząd miejski rozstrzygnął przetarg na przebudowę Stadionu Miejskiego przy ulicy Piłsudskiego. Umowa z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Budownictwa Ogólnego – została już podpisana. Firma rozpocznie prace, kiedy tylko pozwolą na to warunki pogodowe. W tegorocznym budżecie na prace remontowe przeznaczono 1,9 mln zł.

Kolejny etap prac modernizacyjnych na ostrowskim stadionie dotyczył będzie przebudowy trybuny na pierwszym łuku oraz dachu trybuny głównej.

Drewniane ławki wymienione zostaną na trybuny z krzesełkami z polipropylenu. Wyremontowane zostaną także schody. Nowe pokrycie i konstrukcja dachu wykonane zostaną nad budynkiem trybuny głównej – wymienia Jakub Szczurek, zastępca prezydenta miasta.

W ramach prac wykonane zostaną także:

– nowe ściany oporowe przy trybunach z montażem balustrad,

– utwardzeni korony – istniejące utwardzenie z asfaltu zostanie zastąpione kostką betonową,

– schody zewnętrzne,

– odwodnienie dla remontowanych trybun,

– przesunięcie latarni w obrębie remontowanych trybun.

Umowa na wykonanie inwestycji została podpisana w ostrowskim Urzędzie Miejskim. Przetarg wygrało ostrowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego.

To bardzo korzystne rozstrzygniecie dla miasta, ponieważ firma ta znana jest z rzetelności przy realizowaniu inwestycji. Ma już także praktykę przy modernizacji tego typu obiektów – przekonuje wiceprezydent.

Miasto na modernizację stadionu zabezpieczyło w budżecie 1,9 mln zł. Oferta PBO wyniosła nieco ponad 1,4 mln.

Dzięki uzyskanej oszczędności, będziemy mogli zwiększyć zakres prac remontowych. W 2018 roku na modernizację stadionu chcemy przeznaczyć blisko 3 miliony złotych, w kolejnym aż 4 miliony. Remont stadionu to bardzo kosztowna inwestycja, musi być zatem wykonywana etapami. Jest to jednak zadanie, które trzeba systematycznie wykonywać, tym bardziej, że do Ostrowa wraca ligowy żużel – przekonuje wiceprezydent Szczurek.

Artur Kołaciński, Biuro Prasowe UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj