Otylia Jędrzejczak będzie szkolić przyszłych mistrzów w Katowicach

0
1445

Zajęcia doskonalące na pływalni i sali gimnastycznej, spotkania z dietetykiem i psychologiem sportu. To wszystko czeka na uczestników Otylia Swim Tour – warsztatów, które z zaproszonymi ekspertami poprowadzi mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak. Wydarzenie odbędzie się 4 września w obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Miasto wspiera projekt kwotą 18 450 zł.

Otylia Swim Tour to ogólnopolski projekt edukacyjny, skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 14 roku życia, ich rodziców, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. W każdym mieście – gospodarzu projektu, jesienią 2016 roku odbędą się jednodniowe warsztaty, które poprowadzi mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak, reprezentanci Polski w pływaniu oraz współpracujący z fundacją eksperci.

Pierwsza odsłona tegorocznej edycji Otylia Swim Tour odbędzie się w Katowicach. – Widzę, jak Katowice się rozwijają, także pod względem sportowym. To, że Otylia Swim Tour zaczyna się w Katowicach, wynika z mojej historii. To w Katowicach nauczyłam się pływać i tu trenowałam do zawodów – mówi Otylia Jędrzejczak.

4 września 100 młodych pływaków, pod okiem Otylii i zaproszonych ekspertów, będzie doskonalić swoje umiejętności w 4 stylach: grzbietowym, motylkowym, klasycznym i dowolnym. Uzupełnieniem zajęć na basenie będzie trening na sali gimnastycznej. Równolegle, rodzice młodych sportowców będą mogli spotkać się z dietetykiem specjalizującym się w programach żywieniowych dla osób aktywnych fizycznie oraz psychologiem sportu.

– Miasto stawia na sport, nie tylko na wielkie imprezy sportowe o randze międzynarodowej, ale też imprezy uliczne – jak biegi czy rajdy rowerowe. Z jednej strony sport pozwala doskonale promować Katowice, a z drugiej strony chcemy zachęcać naszych mieszkańców, a w szczególności dzieci do prowadzenia zdrowego trybu życia. Inwestujemy także w infrastrukturę sportową – niedługo zaczniemy budować 3 baseny i już dziś chciałbym zaprosić na uroczyste otwarcie naszą mistrzynię olimpijską Otylię Jędrzejczak. Chętnie współpracujemy z osobami, które poprzez swoją wytrwałość i hart ducha wiele osiągnęły w różnych dyscyplinach sportowych – dzięki czemu mogą być stawiane młodym ludziom za wzór. Taką osobą jest właśnie Otylia Jędrzejczak – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.

– Systematyczność, determinacja i konsekwencja w dążeniu do celu pozwalają osiągać wyznaczane cele i doskonalić umiejętności w każdej dziedzinie, także w pływaniu. Chciałabym żeby dzieci i młodzież, które wezmą udział w naszych warsztatach, otrzymały podczas nich nie tylko dużą porcję wiedzy, popartej doskonaleniem umiejętności pływackich, ale także dawkę motywacji do dalszego rozwoju i systematycznej pracy nad swoimi umiejętnościami – mówi Otylia Jędrzejczak, polska mistrzyni olimpijska w pływaniu, prezes Fundacji Otylii Jędrzejczak i pomysłodawczyni akcji. W dążeniu do osiągania wyznaczonych celów, również w sporcie, niezwykle ważne jest także wsparcie najbliższych, dlatego Otylia Swim Tour to również propozycja dla rodziców. Dzięki spotkaniom z zaproszonymi przeze mnie ekspertami zdobędą cenną wiedzę z zakresu żywienia i psychologii sportu, poznają specyfikę pracy z młodym, uzdolnionym sportowcem i przede wszystkim, będą mieli okazję do wymiany doświadczeń z rodzicami innych, na co dzień trenujących pływanie, dzieci – dodaje.

Specjalnie dla uczestników Otylia Swim Tour, przygotowany został podręcznik, w którym rodzice i dzieci znajdą cenne wskazówki na temat zdrowego odżywiania, właściwego dla osób trenujących pływanie. Książka systematyzuje widzę zdobytą podczas warsztatów Otylia Swim Tour, jest źródłem inspiracji i motywacji dla młodych zawodników.

Nowością w tegorocznej edycji są fitMapy – sportowe przewodniki po miastach – gospodarzach Otylia Swim Tour. Pierwsza z nich została uruchomiona w stolicy Górnego Śląska. Otwierając interaktywną fitMapę Katowic, każdy użytkownik znajdzie rekomendowane przez mieszkańców miasta trasy rowerowe, parki i siłownie na wolnym powietrzu, a także pływalnie i inne obiekty sportowe, w których na co dzień można dbać o swoją sylwetkę i dobre samopoczucie. Mapa została zaprojektowana tak, by każdy mógł dzielić się swoimi ulubionymi miejscami z innymi użytkownikami dbającymi o aktywność fizyczną w danym mieście. Szczególnie polecana jest osobom korzystającym z urządzeń mobilnych, którzy mogą zabrać mapę na trening.

Mamy nadzieję, że dzięki fitMapie, mieszkańcy Katowic odkryją nieznaną dotąd infrastrukturę miejską, w której bez problemów można ćwiczyć i dbać o formę. fitMapa jest też świetnym, sportowym przewodnikiem dla osób odwiedzających dane miasto. Jako osoba aktywna fizycznie, podróżując po Polsce, wielokrotnie szukałam miejsc, w których mogę komfortowo spacerować, czy biegać. Mając do dyspozycji fitMapę, wystarczy kilka kliknięć, by znaleźć polecane przez innych miejsca i ruszyć na trening – komentuje Otylia Jędrzejczak.

fitMapa Katowic to jedna z 6 sportowych map, które jesienią 2016 powstaną w polskich miastach. Oprócz Katowic, z interaktywnych map korzystać będą mogli również mieszkańcy Opola, Piaseczna, Elbląga, Łodzi i Rudy Śląskiej. To właśnie w tych miastach odbędą się warsztaty organizowane w ramach Otylia Swim Tour. Mapy będą uruchamiane sukcesywnie, zapowiadając kolejne odsłony projektu Fundacji Otylii Jędrzejczak.

Szczegółowe informacje na temat Otylia Swim Tour dostępne są na stronie https://otyliaswimtour.pl/. fitMapę Katowic i innych miast, w których odbędzie się Otylia Swim Tour można znaleźć w serwisie fitmapy.pl

Sponsorem głównym Otylia Swim Tour jest marka Zelmer. Patronat nad projektem objął Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Parterami Otylia Swim Tour są: Zott, Dr.Bacty, VILLA GLASS STUDIO, Miody Polskie, Cechini Muszyna, TEEKANNE Polska.

Patronem katowickiej odsłony Otylia Swim Tour został Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj