Off The Grid – dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, wykraczających poza standardy

0
2074

Sylwia Gierez-Dobiczek, założycielka marki Off The Grid uważnie wsłuchuje się w opinie i potrzeby kobiet, aby jak najlepiej sprostać ich oczekiwaniom. Tworzy nieprzeciętne, a zarazem funkcjonalne projekty dla aktywnych kobiet, które chcą podkreślić swoją niezależność oraz naturalną pewność siebie. Została uhonorowana tytułem Kobiety charyzmatyczna również za kreatywność, przedsiębiorczość oraz szeroką działalność społeczną.

 

Od pasji do realizacji marzeń

Od dziecka interesowała się modą, przeglądając z wypiekami na twarzy przywiezione z zagranicy gazety, katalogi z ubraniami. Stary Łucznik często służył jej jako główne narzędzie do szycia prostych ubranek misiom i lalkom. – Niezliczona ilość połamanych igieł i poplątanych szpulek z nitkami przykuwała surowy wzrok mojej mamy – wspomina z uśmiechem. – Dzięki mojej rodzinie, mieszkającej za granicą mogłam przywozić ciekawe i niedostępne w Polsce ubrania, które sama z dumą nosiłam lub też przerabiałam dla innych.

Sylwia nigdy nie porzuciła swoich marzeń. Powróciła do nich po urodzeniu dwójki dzieci. Pomimo tego, że ukończyła anglistykę i zdobyła też pewne doświadczenie pedagogiczne, postawiła na swoją pasję z dzieciństwa – kreowanie mody. Przygotowała się do tego bardzo solidnie. Ukończyła liczne kursy i szkolenia związane z szyciem i projektowaniem, znalazła solidnych partnerów i dostawców. Postarała się także o pozyskanie funduszy unijnych, które bardzo pomogły w dotarciu do realizacji marzeń. Stworzyła wyjątkową i ciekawą markę odzieżową, Off The Grid, która jest połączeniem jej osobowości oraz potrzeb aktywnych i wyjątkowych kobiet. Marka stawia na nowoczesne tkaniny oraz oryginalne dodatki.

 

Zawodowo i społecznie

W mojej pracy nie kieruję się rygorem „kolekcji’, ponieważ ubrania przede wszystkim mają być ponadczasowe, ożywiać i podkreślać naturalną kobiecą urodę – podkreśla projektantka. – Wprowadziłam usługę projektowania i szycia na miarę, aby każda Pani mogła poczuć się tak wyjątkowo, jak ja kilkadziesiąt lat wstecz.

Obecnie Sylwia Gierez-Dobiczek posiada własną pracownię wyposażoną w specjalistyczne maszyny pozwalające na perfekcyjne wykończenie ubrań. Współpracuje z polskimi i zagranicznymi producentami materiałów i dodatków, które dobiera z ogromną starannością. Bierze udział w pokazach mody, wydarzeniach modowych, biznesowych i charytatywnych. Jej projekty prezentowały polskie i czeskie kandydatki w Międzynarodowych Wyborach Miss Śląska i Moraw 2016. Ubierała także kandydatki do tytułu Missis Models 2017 w Ostrawie.

Jest wolontariuszką Fundacji Śląskie Anioły wspierającej i pomagającej dzieciom w trudnej sytuacji życiowej. Zaprojektowała i wykonała większość kreacji dla uczestniczek  Programu Dama 2018,  który miał na celu aktywizację kobiet po 65 roku życia, zorganizowanego przez magazyn Why Story oraz Stowarzyszenie Kobieta Charyzmatyczna, który odbył się w Hotelu City SM oraz Leśnym SPA w Krakowie.

Dama 2018

W wolnym czasie

Prywatnie Sylwia uwielbia podróżować i odkrywać wyjątkowe miejsca oraz delektować się lokalną kuchnią. Interesuje się sztuką i fotografią. Kiedy ma tylko okazję, swoją lustrzanką, wykonuje zdjęcia miejsc, ludzi, rzeczy, które przyciągną jej uwagę. Lubi czytać dobre kryminały, słuchać muzyki i przebywać w gronie bliskich przyjaciół.

Swój wolny czas spędza z dziećmi, zarażając je zdrowym i aktywnym stylem życia. Ćwiczy fitness oraz jeździ na rowerze i snowboardzie, ale przede wszystkim, podobnie jak jej mąż,  kocha bieganie. Jest maratonką (Poznań 2017, Cracovia 2018) i zdobyła Koronę Polskich Półmaratonów 2017 – Bieganie ćwiczy moją samodyscyplinę oraz rozwija umiejętność stawiania sobie nowych celów i dążenie do nich. Bieganie uczy wytrwałości i systematycznej pracy.

Tadeusz Żurek, Beata Sekuła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj