Koniec pierwszego etapu 7. Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować organizowanego przez WOŚP dla szkół podstawowych!

0
2530
Zadanie podczas Finału 6. Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować, fot. Łukasz Widziszowski

Wczoraj (3 kwietnia) zakończył się pierwszy etap siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych. Do drugiego etapu przeszło aż 46 placówek z całej Polski, których listę można znaleźć poniżej.

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” to główny program związany promocją nauki pierwszej pomocy prowadzony przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Celem organizowanego konkursu jest stworzenie okazji do promocji zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz ich rodzin i najbliższych. Udział w konkursie to nie tylko możliwość atrakcyjnego przećwiczenia i powtórzenia posiadanej już wiedzy, ale także okazja do wygrania naprawdę atrakcyjnych nagród dla szkół z całej Polski.

W ramach pierwszego etapu uczniowie mieli za zadanie przygotować plakaty edukacyjne poświęcone pierwszej pomocy. Do Fundacji nadesłano ich ogromną ilość, więc jury (w którego skład wchodzili: Jurek Owsiak oraz koordynatorzy Programu Ratujemy i Uczymy Ratować) nie mieli łatwego zadania, aby wybrać najbardziej kolorowe i oryginalne prace. Autorzy wyróżnionych plakatów zostali zaproszeni do udziału w drugim etapie konkursu.

Sprawdź listę szkół, które przeszły do drugiego etapu ›

Szkoły podstawowe wyróżnione w pierwszym etapie konkursu będą teraz rywalizować w kolejnym etapie konkursu o przejście do Finału. Druga tura zmagań będzie polegać na przygotowaniu przez uczniów komiksu o tematyce pierwszej pomocy. Termin na przygotowanie pracy i wysłanie do Fundacji WOŚP mija 9 maja (środa) – decyduje data dostarczenia przesyłki. Finał 7. Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować odbędzie się 6 czerwca 2018 w Warszawie i tradycyjnie przybierze formę gry miejskiej po najciekawszych miejscach w stolicy.

– Jesteśmy niezwykle dumni z tego, co udało nam się osiągnąć w temacie pierwszej pomocy. Od początku działania Programu Ratujemy i Uczymy Ratować przeszkolonych zostało blisko 3 mln dzieci z ponad 12 tys. szkół. Wciąż zgłaszają się do nas kolejne placówki, co pokazuje jak ważnym i potrzebnym tematem jest pierwsza pomoc. Dodatkowo chcemy też zaproponować dzieciom trochę zabawy, bo przecież najlepsza nauka jest właśnie przez zabawę, stąd kolejna, siódma już edycja konkursu. Mamy nadzieję, że przygotowanie plakatów było dla uczniów świetną okazją do przypomnienia sobie wiedzy z pierwszej pomocy – mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Fundacja WOŚP serdecznie gratuluje szkołom, które przeszły do drugiego etapu oraz wszystkim, które zgłosiły się do udziału w konkursie!

Finał 6. Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować, fot. Łukasz Widziszowski

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzony jest przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.

Szkoły podstawowe przystąpiły do Programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała im bezpłatnie ponad 65 000 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Fundacja WOŚP cały czas prowadzi szkolenia dla nauczycieli i przekazuje potrzebne dla kontynuacji Programu materiały. Dzięki wspólnej inicjatywie blisko 3 000 000 dzieci zna zasady pierwszej pomocy!

Kontakt:
Krzysztof Dobies
Rzecznik prasowy Fundacji WOŚP
e-mail: [email protected]

Biuro Prasowe Fundacji WOŚP
tel. 695 870 020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj