Miasto Zabrze podpisało porozumienie z Uniwersytetem Śląskim

0
1661

Miasto Zabrze będzie jeszcze ściślej współpracować z naukowcami. W piątek podpisano porozumienie z Uniwersytetem Śląskim.

 

17 czerwca w Sali Historycznej zabrzańskiego Ratusza podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Zabrze a Uniwersytetem Śląskim. Współpraca odbywać się będzie pomiędzy Miejskim Ogrodem Botanicznym w Zabrzu a Wydziałem Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego.

Porozumienie podpisali: Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza i prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, rektor elekt Uniwersytetu Śląskiego, prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką.

Zasadniczą intencją obu stron sygnujących porozumienie jest przyszła współpraca jednostek w zakresie działalności edukacyjnej i naukowo-badawczej, a także współdziałanie w realizacji projektów naukowych i dydaktycznych. Podpisane porozumienie o współpracy umożliwi studentom realizowanie tematów prac licencjackich i magisterskich, pozwoli także korzystać w pełni z bogactwa gatunkowego roślin na terenie Ogrodu podczas zajęć terenowych.

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu jest jedynym obiektem tego typu na Śląsku. Zachwyca różnorodnością gatunków roślin, przez co posiada duże znaczenie ekologiczne, zdrowotne i dydaktyczne a od dziś – także i naukowe.

Realizacja celów naukowych i dydaktycznych jest bardzo ważnym aspektem funkcjonowania ogrodów botanicznych, ponieważ wynika bezpośrednio z obowiązków jakie na takie jednostki nakłada Ustawa o Ochronie Przyrody.

Warto nadmienić że to już kolejna przestrzeń współpracy Zabrza i Uniwersytetu Śląskiego. 13 czerwca br., w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11, zostało podpisane porozumienie o współpracy z Instytutem Historii Uniwersytetu Śląskiego w zakresie współpracy dydaktycznej i naukowo-badawczej.

Paweł Franzke

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj