Karboksyterapia – kuracja redukująca cellulit i spłycająca zmarszczki

0
3273

 

BĄBELKI BEZ SZAMPANA

Karboksyterapia – jako najskuteczniejsza kuracja redukująca cellulit, alternatywa dla liposukcji i botoksu, niezawodna w zmniejszaniu rozstępów, cieni pod oczami, spłycaniu zmarszczek i redukcji podwójnego podbródka. Na zdrowie !

 

KARBOKSYTERAPIA CZYLI BĄBELKOWY ZABIEG

 

Karboksyterapia (zwana pieszczotliwie „bąbelkowym zabiegiem”) polega na wstrzykiwaniu pod skórę CO2, czyli dwutlenku węgla. W ciągu siedmiu dni od zabiegu w miejscu iniekcji następuje wzmożona cyrkulacja tlenu. Oprócz tego CO2 mechanicznie rozbija złogi tłuszczowe, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz zwiększa drenaż limfatyczny. Po wywołaniu tych wszystkich cennych dla naszej urody reakcji gaz wędruje do płuc, skąd zostaje w naturalny sposób wydalony z organizmu.

Terapia dwutlenkiem węgla – nazwana także terapią z „cudownym gazem”, czyli inaczej KARBOKSYTERAPIA, została ogłoszona największym przełomem medycyny estetycznej od czasu zastosowania botoksu. Nic dziwnego – ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Zabieg karboksyterapii jest zbiegiem całkowicie bezpiecznym, mało inwazyjnym, popularnym i mającym szereg zastosowań w kosmetologii.

Najbardziej niezwykłe w karboksyterapii jest to, że przynosi zupełnie inne efekty w zależności od miejsca aplikacji. Kosmetyczne panaceum!

 • Poprawa kondycji skóry oraz redukcja zmarszczek

Ważnym miejscem, na którym widać upływ czasu, jest skóra twarzy i dekoltu.

Stymulacja produkcji kolagenu oraz poprawa ukrwienia skóry działa zbawiennie w walce z niechcianymi zmarszczkami. U niektórych pacjentów efekty porównywalne są z tymi przy użyciu toksyny botulinowej. Skóra staje się bardziej napięta, poprawia się jej koloryt, a zmarszczki mimiczne ulegają wyraźnemu spłyceniu.

 • Leczenie cieni i obrzęków pod oczami

Większość kobiet i mężczyzn narzeka na cienie i worki pod oczami. To nadaje twarzy zmęczony i mało atrakcyjny wygląd.

Poprzez zwiększenie ukrwienia skóry pod oczami, karboksyterapia pozwala skutecznie walczyć z tą przypadłością. Dodatkowo stymuluje produkcje kolagenu poprawiając kondycje skóry. Dzięki zabiegom karboksyterapii można odzyskać młode i świeże spojrzenie.

 • Karboksyterapia w walce z cellulitem i lokalnymi depozytami tłuszczu

Dla kobiet powodem do zmartwienia jest cellulit i odkładający się na udach, pośladkach, ramionach czy brzuchu tłuszcz.

Terapia dwutlenkiem węgla pozwala na walkę z cellulitem w stadiach od I do IV oraz z niechcianymi depozytami tłuszczu. Pod wpływem dwutlenku węgla w komórkach tłuszczowych zachodzi proces naturalnej lipolizy, błony komórkowe pękają a płynna zawartość komórek, która wydostaje się na zewnątrz jest usuwana przez organizm. Znacznie zwiększa się ukrwienie obszaru zabiegowego. 

Najlepsze efekty są otrzymywane przy łączeniu z zabiegami przy użyciu fal radiowych, endermologii oraz manualnym drenażem limfatycznym, które dostępne są w ofercie Glamour Day Spa

 • Karboksyterapia a rozstępy i blizny

Rozstępy zlokalizowane szczególnie na udach, brzuchu, pośladkach i piersiach to kolejny uciążliwy i nieestetyczny problem, z którym zmagają się kobiety. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Dochodzi do tego najczęściej w wyniku zaburzeń hormonalnych, wzrostu masy ciała i ciąży.

 • Dwutlenek węgla pozwala znacznie zredukować rozstępy oraz blizny poprzez stymulację procesu gojenia i produkcji nowego kolagenu. Zagęszcza również skórę, widocznie poprawiając jej kondycję i koloryt.

 

 • Karboksyterapia w walce z wypadaniem włosów

Podanie dwutlenku węgla do obszarów skóry objętych wypadaniem włosów pozwala nie tylko na znaczne zahamowanie procesu ale i jego odwrócenie.

Powyżej zostały przedstawione tylko niektóre z zastosowań karboksyterapii.

Karboksyterapię z powodzeniem stosuje się również w celach leczniczych, w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej, zaburzeń krążenia, objawu Raynauda (napadowego skurczu tętnic), owrzodzenia żylakowego czy łuszczycy.

Niepodważalnymi zaletami zabiegu są:

 

 • skuteczność,

 • bezpieczeństwo,

 • krótki czas wykonania,

 • minimalny czas rekonwalescencji.

Niestety, nie dla każdego

Przeciwwskazania do karboksyterapii obejmują:

 • ciążę i laktację,

 • nowotwory,

 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,

 • choroby z autoagresji,

 • stany zapalne skóry,

 • zakażenia grzybicze,

 • opryszczkę,

 • ciężkie niewydolności narządowe.Natalia Domańska – właścicielka Glamour Day Spa – Kosmetolog

Terapia dwutlenkiem węgla, choć nie jest nową metodą, przeżywa obecnie rozkwit w medycynie estetycznej i kosmetologii, zrzeszając  coraz więcej zwolenników zachęconych obiecującymi rezultatami i zadowoleniem pacjentów poddanych serii zabiegów

 

Glamour Day Spa

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj