Jedna z największych imprez e-sportowych po raz szósty w Katowicach

0
1663

Jedna z największych imprez e-sportowych po raz szósty w Katowicach! Intel Extreme Master znów przyciągnie do Spodka i MCK graczy i kibiców z całego świata. Po raz kolejny rozgrywki zostały podzielone na dwa weekendy: 24–25 lutego oraz 2–4 marca. A jest o co walczyć, bo pula nagród w tym roku to 7 milionów złotych!

W zeszłym roku finał w Katowicach odwiedziło ponad 170 tysięcy osób, a oglądalność on-line wyniosła 46 milionów widzów! W czasie finałów w Internecie wprost wrzało! Tylko na Twitterze pojawiało się 100 wpisów na minutę z hasztagiem #IEM. Trudno sobie wyobrazić lepszą promocję miasta. A tegoroczny finał ma szansę pobić ubiegłoroczne rekordy.

– Decyzja o zorganizowaniu IEM w 2013 roku skutkuje do dnia dzisiejszego, wyznaczając nowe trendy, ale też pozwala nam mierzyć się z wielkimi metropoliami na świecie. Ta popularność IEM przekłada się na całą działalność miasta w zakresie polityki biznesowej – mówi prezydent Marcin Krupa, zaznaczając, jak ogromny wpływ na rozwój miasta maorganizacja mistrzostw świata w grach komputerowych.

Co do samych rozgrywek warto dodać, że w tym roku po raz pierwszy rozegrany zostanie turniej ESL ONE Dota 2 Major, którego finały odbędą się w pierwszy weekend trwania imprezy. W drugi weekend będzie można śledzić rywalizację w popularnego CS:GO oraz StarCraft II. Zawody będzie można oglądać na dużej scenie w Spodku. Drugi rok z rzędu, a pierwszy raz podczas obu weekendów, w Międzynarodowym Centrum Kultury odbędą się targi IEM:EXPO. Tam wszyscy fani będą mieli okazję zobaczyć dodatkowe turnieje, zapoznać się z nowościami w świecie technologii i gamingu czy zmierzyć się między sobą w strefach free to play. To także świetna okazja, by spotkać cosplayerów.

Strefa kibica
Jest i nowa propozycja dla miłośników rozgrywek. W tym roku, od 1 do 4 marca, na Rynku powstanie Strefa Kibica, w której ustawiony zostanie ekran LED o wymiarach 5x3m, na którym będzie można oglądać transmisję na żywo ze Spodka. Ale to nie wszystko! Na rynku zaparkują food trucki, będzie też strefa chill, w której będą odbywać się spotkania z graczami, trenerami czy youtuberami. Swoich sił będzie można spróbować w grach retro – w tym Tetrisa czy Packmana. Najlepsi gracze będą mogli zdobyć bilety na IEM oraz bony na zakupy w sklepie ESL. Natomiast w centralnej części strefy pojawi się dmuchany puchar IEM. Tuż obok zaparkuje autobus punktu poboru krwi. Strefa będzie czynna od godz. 12.00 do 1.00.

Stoiska miasta Katowice
W obydwa weekendy wydarzenia, zarówno na antresoli Spodka, jak i w MCK będą stoiska miasta. Na stoisku w Spodku będą rozgrywane różne konkursy prowadzone przez Muzeum Historii Komputerów i Informatyki. Nagrodami będą gadżety miasta. Na witrynie będzie odpalona gra a’la ‘space invaders’ z drobną różnicą, że będzie się strzelało
logiem Miasta Katowice. Na stoisku w MCK będzie się mieściła strefa gier retro z wykorzystaniem iMaców oraz strefa gier stołowych – piłkarzyki, air hockey, ping pong. W tym roku jest 70. lat IT w Polsce. Na środku będzie lada z zabytkowymi urządzeniami.

Bilety
Co najważniejsze – tradycyjnie wstęp na IEM w Katowicach będzie bezpłatny. Jednak, aby uniknąć gigantycznych kolejek, lepiej zaopatrzyć się bilet, który gwarantuje wejście. Bilety wcześniejszego wstępu są w sprzedaży na stronie Ticketmaster; ceny biletów: 60zł – bilety jednodniowe, 100zł/150zł – karnety weekendowe, 3000zł/4000zł – bilety ‘GOD MODE’ zawierające szeroki zakres bonusów (nocleg, dostęp do Strefy VIP czy pakiet gadżetów).

Pierwszy weekend: 24–25.02.2018:

  • Esl one dota2 major – sobota & niedziela
  • Stoiska IEM Expo (Spodek & MCK)
  • Dodatkowe turnieje w MCK – Pubg

Drugi weekend: 2-4.03.2018:CS:GO & SC2 – główne turnieje

  • Stoiska IEM Expo (Spodek & MCK)
  • Dodatkowe turnieje w MCK – Crossfire, vr challenge
  • 1 marca odbędzie się konferencja połączona z debatą o esporcie pod nazwą Global Esports Forum – miejsce: scena główna Spodek. W wydarzeniu wezmą udział ludzie biznesu, esportu, sportu, w tym między innymi przedstawiciele globalnych struktur ESL, Intela, Ajaxu Amsterdam czy agencji, której klientem jest Cristiano Ronaldo.
  • 4 marca – wniesienie Pucharu StarCraft II.

Strona wydarzenia: http://intelextrememasters.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj