ZABRZE – informacje kulturalne

0
2283

Teatralna promocja!

Teatr Nowy w Zabrzu serdecznie zaprasza na specjalną promocję! Już  w najbliższych dniach przygotowano cztery spektakle z dwoma biletami w cenie jednego! Chętni będą mogli zobaczyć „Dziennik Anny Frank”, „Ku Klux Klan. W krainie miłości” oraz „Śmiech wzbroniony”.

 

DZIENNIK ANNY FRANK

19/20 kwietnia godz. 19:00 / bilet: 17,50 zł.

Czy można wyobrazić sobie świat osobliwszy, bardziej hermetyczny od tego, który dzieje się w głowie dorastającej dziewczyny? Po powrocie z obozu w Auschwitz, Otto Frank, jedyny ocalały spośród członków ukrywającej we wspólnym mieszkaniu żydowskiej społeczności, odkrywa sekretny dziennik nastoletniej córki. Otto poznaje Annę, jakiej nie znał, zbuntowaną przeciw oschłości matki, dojrzewającą do bycia kobietą; poznaje na nowo siebie i swoich bliskich. Czy można wyobrazić sobie osobliwszy, bardziej hermetyczny świat od świata skazanych na bezczynność, niechcących pogodzić się z grozą zagłady dorosłych, trawiących lata na odprawianiu rodzinnych i towarzyskich rytuałów, dyskutujących w nieskończoność o puszczaniu wiatrów skutkiem nadmiaru zjedzonej fasolki oraz o wyższości urody żołnierza w niemieckim mundurze od urody żołnierza w mundurze angielskim? Otto coraz intensywniej zmaga się z zapiskami Anny, szukając w nich – najczęściej na próżno – śladów własnego wpływu na dojrzewanie córki. Błądząc pośród masy rozczarowań, urwanych tropów i utraconych możliwości, wpada na zbawienny pomysł, co jeszcze może zrobić, żeby ocalić pozornie utracony czas.

 

KU KLUX KLAN. W KRAINIE MIŁOŚCI

21 kwietnia godz. 18:00 / bilet: 17,50 zł.

Jeden z najbardziej perfidnych polskich spektakli ostatnich sezonów. Ogląda się go z absolutną przyjemnością, w ukołysaniu kolejnymi brawurowo wykonanymi piosenkami country i aktorskimi monologami. A przecież to od początku do końca pułapka zastawiona na naszą polityczną poprawność. Maciej Podstawny adaptuje reportaże Katarzyny Surmiak-Domańskiej i zaprasza nas na środkowy zachód Stanów Zjednoczonych do tak zwanego „pasa biblijnego”. Jesteśmy w zadbanym miasteczku Harrison, gdzie mieszkają sami biali, żarliwie religijni Amerykanie. Nie ma tu biedy ani przemocy, choć każdy obywatel ma broń. To matecznik zreformowanego Ku-Klux-Klanu. Podglądamy jego członków podczas towarzyskiego spotkania przy grillu. Grupa miłych i przyjaznych ludzi opowiada nam historie ze swojego życia

 

ŚMIECH WZBRONIONY

22 kwietnia godz. 18:00 / bilet: 21 zł.

…To jest równanie z trzema niewiadomymi! Szalony trójkąt zależności… Ona, On i…Ona. Obraz rzeczywistości zmienia się jak w kalejdoskopie, romanse i namiętności w tym przedstawieniu to jak domek z kart… Kto odważy się wyjąć kartę z tej kruchej budowli?  Kto przerwie tę spiralę szalonych zdarzeń? Komedia Miro Gavrana to zaskakująca opowieść, pełna nagłych zwrotów akcji, spotkań na granicy zdrowego rozsądku i humoru…który czasem gorzko smakuje. Śmiech wzbroniony?! Wolno się śmiać, nawet głośno, ale…na własne ryzyko. Komedia „Śmiech wzbroniony” uhonorowana została nagrodą Marina Držića przyznawaną przez Chorwackie Ministerstwo Kultury. Premiera tej sztuki odbyła się w Zagrzebiu w 2004 roku. Przetłumaczona została na kilka języków m.in.: angielski, rosyjski, słowacki, francuski, czeski i polski.

Rezerwacja biletów: 32 271 54 93

 

Grzybowickie Hajcowanie już 20 kwietnia!

Tego w historii Grzybowic jeszcze nie było! Już 20 kwietnia o godz. 18 w Świetlicy Dzielnicowej Grzybowice odbędą się „Grzybowickie Hajcowania”, czyli bitwa trzech zupełnie odmiennych zespołów!

Kapele staną w konkury, grając utwory dopasowane do wylosowanych kategorii. Rund będzie pięć więc czeka nas aż 15 wyjątkowych utworów granych przez blues-rockowe Blue Dragonfly, rozrywkowych Radioaktywnych i wreszcie zaskakujących muzyków Orkiestry Dętej Grzybowice. Który z nich zagra najczulej? Który najostrzej? Który najciszej? O tym przekonamy się  20 kwietnia. Wstęp wolny!

 

Operacja META. Maturzyści przejmują Zabrze po raz siódmy!

Już po raz siódmy Zabrze opanują maturzyści w ramach „Operacji META”! 27 kwietnia, o godz. 19.18, rozpocznie się kolejne święto organizowane na koniec obowiązkowej edukacji, a tuż przed egzaminami dojrzałości. 

 

„Operacja Meta. Maturzyści przejmują Zabrze!” to kolejna edycja imprezy promującej bezpieczną i dobrą zabawę młodzieży, pełnej pozytywnej energii i optymizmu. Startujemy w samym sercu Zabrza, lecz w całkowicie nowym miejscu: na skwerze przy ul. Powstańców Śląskich (naprzeciw Urzędu Miejskiego). Godzina rozpoczęcia jest nieprzypadkowa: 19.18 wprost nawiązuje do stulecia niepodległości Polski szumnie obchodzonego w tym roku w całym kraju. Do tej rocznicy nawiązywać będzie także oprawa kolorystyczna. Maturzyści w niebo nie wypuszczą 300 czerwonych, niebieskich i żółtych balonów (w barwach Zabrza), jak było przez ostatnie lata, ale tym razem biało-czerwone, jak na fladze państwowej.

 

Wcześniej jednak maturzystów zagrzewać będzie zespół Blue Dragonfly, który przygotowuje wyjątkowo energetyczny zestaw muzyczny, który będzie prawdziwym preludium przed wieczorną zabawą.

 

Organizatorzy pozyskali wielu partnerów, którzy właśnie tego dnia mają dla uczestników mnóstwo zniżek i promocji. Ale na tym nie koniec. Część z partnerów przygotowała swoje oferty dla maturzystów nawet aż do końca czerwca!

 

Każdy maturzysta uczący się w Zabrzu otrzyma w szkole specjalną kartę pamiątkową, która w połączeniu z pieczątką przybitą na pl. Teatralnym, otworzy mu drogę do czerpania z imprezy pełnymi garściami. Maturzystów odwiedzi  również Ekipa Imprezowa, która zadba o dobrą zabawę i obsypie ich nagrodami.

 

Szczegóły: https://www.facebook.com/meta.zabrze

Wydarzenie można śledzić na facebooku:

https://www.facebook.com/events/227632251136851/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj