IX Polsko-Czeski Festiwal Bajek

0
1567

IX Polsko-Czeski Festiwal Bajek Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Katowice

Honorowy Patronat Zastępcy Prezydenta Miasta Ostrawa

Miejski Dom Kultury „Koszutka” zaprasza od 18 do 24 kwietnia 2016 r. na dziewiątą edycję festiwalu kierowanego do najmłodszych. Ma on na celu popularyzację wśród najmłodszych polskich bajek – często tych zapomnianych, obecnie mało znanych, jednakże nadal bardzo wartościowych i co ważne – ciągle podobających się dzieciom. 18 i 19 kwietnia od godz. 9.30 zapraszamy na zmagania dzieci w Przeglądzie Dziecięcych Form Teatralnych „Z bajką w tle”. 20 i 22 kwietnia o godz. 9.00 odbędą się warsztaty artystyczne pt. „Bajkowy Design” dla klas IIII. 21 kwietnia zapraszamy na kolejne warsztaty opowiadania historii dla dzieci klas IV-VI pt. „Tajemnice przedmiotu”. 22 kwietnia gościć będziemy bajkopisarkę – Liliannę Bardijewską, a popołudniową porą odbędzie się Wieczorny Piknik z Bajką – warsztaty, projekcja filmu.

Następnie nasze działania przenosimy do Ostrawy, gdzie 24 kwietnia wręczymy nagrody w konkursie literackim i plastycznym. Na polskie zakończenie festiwalu zapraszamy 28 kwietnia o godz. 10.00, kiedy to odbędzie się uroczyste rozdanie nagród i prezentacje zwycięskich spektakli Przeglądu Dziecięcych Form Teatralnych „Z Bajką w tle”. Dodatkowo przez cały czas festiwalowych zmagań odbywać się będą projekcje polskich i czeskich bajek, wspólne czytanie bajek oraz wiele innych atrakcji. Szczegółowe informacje i plan festiwalowych działań znajduje się na stronie www.mdkkoszutka.pl, w sekretariatach obu filii. Koordynatorzy festiwalu:

MDK “Koszutka” Barbara Mazgaj tel. 32/258-92-00 wew.23, [email protected] MDK “Koszutka” filia “Dąb” Lidia Korzeniowska-Drapacz tel. 608-549-089 [email protected] 

Biuro Prasowe 
Urząd Miasta Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj