Dożynki w Gminie Strumień

0
2278

Zapraszamy na Dożynki do Strumienia

Serdecznie zapraszamy do udziału w Dożynkach Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych, które odbędą się 13 września 2015r. w Strumieniu na terenie Miejskiego Centrum Kultury i Rekreacji – obiekt basenu.

Tegoroczne dożynki w Strumieniu będą miały charakter Diecezjalno-Powiatowo-Gminny. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału mieszkańców gminy Strumień i gości. – To duże wyróżnienie, że właśnie w Strumieniu wraz z naszą gminą, będzie dziękować za płody ziemi zarówno diecezja bielsko-żywiecka pod przewodnictwem ks. Bp. Ordynariusza Romana Pindla, jak i powiat cieszyński na czele ze starostą cieszyńskim Januszem Królem. Zachęcam do wzięcia udziału w tegorocznych dożynkach – mówi Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.

 

O godz. 9.45 ulicami Brodeckiego, Łuczkiewicza, Rynkiem, 1 Maja i Młyńską przejedzie korowód dożynkowy, który poprowadzą gazdowie Irena i Kazimierz Biedrawowie. Już dziś zapraszamy wszystkich rolników do licznego udziału. Należy zgłosić chęć uczestnictwa w korowodzie u pana Karola Pisiuta tel. 509302984.

Uroczysta msza święta zaplanowana jest na godz. 11.00. Eucharystii będzie przewodniczyć ks. Bp. Roman Pindel Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Tuż po mszy zaplanowano obrzęd dożynkowy, który wykonany zostanie przez Zespół Regionalny Strumień. Następnie zaplanowano przerwę techniczną do godz. 15.00. Będzie to również czas na to aby skosztować smakołyków dożynkowych, które pod namiotami rozprowadzać będą m.in. panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Strumień.

O godz. 15.00 rozpoczniemy część artystyczno-rozrywkową. Po raz kolejny na scenie pojawi się Zespół Regionalny Strumień, następnie wystąpi Strumień dźwięku – zespół ze Strumienia. Na scenie wystąpi również Chór Nadzieja działający przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu – występ chóru zaplanowano na godz. 16.35. Około godz. 17.15 podziwiać będziemy mogli pokaz tańca towarzyskiego, przygotowany przez Klub Sportowy Tańca Towarzyskiego, działający przy MGOK-u. Z kolei o godz. 17.25 na dożynkowej estradzie wystąpi Zespół Wokalny Bless, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Chybiu, z kolei o godz.18.30 na scenie pojawi się zespół Avocado. Jedynym instrumentem, z którego korzysta zespół Avocado jest ludzki głos. Artyści śpiewali na różnych scenach od Przystanku Woodstock, przez scenę programu X FACTOR czy finałowe występy w programie Śpiewaj i walcz. Zespół występował również w programach Marzenia Marcina Dańca, Dzień dobry TVN, Kawa czy herbata, Pytanie na śniadanie.

O godz. 20.00 na scenie pojawi się zespół Gipsy Gitars, który zaprezentuje największe przeboje legendarnego zespołu Gipsy Kings. Wieczorem wszystkich uczestników dożynkowej zabawy bawić będzie zespół Cantare.

Warto zajrzeć również na imprezę żeby zobaczyć wystawę tradycyjnego, nowoczesnego i miniaturowego sprzętu rolniczego. Wiele atrakcji kulinarnych czekać będzie również pod namiotami.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj