In Corpore – Świat pozytywnego myślenia

0
2260

Fundacja „In Corpore”, która powstała w 2005 roku, jest organizacją prowadzącą, promującą i wspomagającą działania diagnostyczne, terapeutyczne i edukacyjne. Za udzielanie skutecznej pomocy dzieciom oraz młodzieży z dysfunkcjami i niepełnosprawnościami została nagrodzona tytułem „The Best & More”. Obecnie holistycznie wspiera także dorosłych, dla których rozwija swoją ofertę.

incorp2

Skuteczna terapia Tomatisa

Działania podejmowane przez Fundację w Centrach Diagnostyki i Terapii w Katowicach, Częstochowie oraz Dąbrowie Górniczej skupiają się głównie na integrowaniu różnych środowisk w celu zapewnienia holistycznego podejścia do diagnostyki i terapii osób z zaburzeniami słuchu, mowy oraz innymi problemami jak ADHD czy Asperger.

Fundacja posiada specjalistyczny sprzęt umożliwiający badanie i prowadzenie innowacyjnych terapii, np. metodą Tomatisa – tzw. „ucho elektroniczne”, które jest urządzeniem przesyłającym dźwięk do odpowiednich obszarów korowych, a następnie za pośrednictwem sieci zwanych „integratorami” do całego organizmu. – Dzięki wykorzystaniu pozytywnej siły wysokich dźwięków można leczyć wszelkiego rodzaju zaburzenia mowy, głosu, nadpobudliwość ADHD, a nawet autyzm – przekonuje dr Sosnowska-Wieczorek, prezes Fundacji i równocześnie zapewnia, że nie są to rozwiązania zarezerwowane tylko dla osób niepełnosprawnych, ponieważ każdy może profilaktycznie wzmacniać swoje możliwości i zapobiegać temu, co może się wydarzyć w przyszłości. To o wiele skuteczniejsze działanie, niż późniejsza walka z ciężką chorobą

0205aa.

„In Corpore” to świat pozytywnego myślenia o własnym rozwoju. – W każdej fazie swego życia mamy inne doświadczenia i musimy się do nich przygotować. – informuje pani prezes. – Jesteśmy właśnie na etapie poszerzania naszej oferty dla osób dorosłych. Myślę, że niektórzy chcą rozwinąć swoją ścieżkę kariery zawodowej, a inni zadbać o dobrą kondycję czy formę intelektualną. To wszystko u nas jest możliwe.

Bezpłatne badania, wykłady specjalistów i konsultacje logopedyczne

Fundacja, w ramach własnej inicjatywy lub we współpracy z innymi jednostkami, realizuje również bezpłatne badania oraz konsultacje logopedyczne, a także zaprasza na wykłady specjalistów z zakresu różnych form terapii. Warto jednak podkreślić, że zdobywanie funduszy na jej działalność nie należy do łatwych zadań.

incorp1

Współpracując z ekspertami z różnych dziedzin, Fundacja czuwa nad prawidłową realizacją zadań Centrum Diagnostyki i Terapii „In Corpore”, a także podejmuje wiele inicjatyw będących uzupełnieniem pracy Centrum (konferencje naukowe, bezpłatne studia podyplomowe dla nauczycieli, wykłady lekarzy specjalistów). – Jestem szczególnie dumna z zespołu, jaki udało mi się stworzyć: wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy zawsze z ogromną życzliwością i zaangażowaniem wspierają naszych pacjentów – podsumowuje dr Iwona Sosnowska-Wieczorek.

Natalia Doległo

Beata Sekuła

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj