III Bieg Śląskich Aniołów już w najbliższą sobotę w Katowicach!

0
1349

1 lutego o godzinie 11:00 w Parku im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach ruszy III edycja Biegu Śląskich Aniołów organizowanego przez Fundację Śląskich Aniołów. Na starcie staną zawodnicy, którzy będą mieli do pokonania dystans 5 km zarówno w biegu jak i marszem techniką Nordic Walking.

Beata Twardowska- prezes zarządu Fundacji Śląskich Aniołów

Na 3. tym razem zimową odsłonę Biegu i marszu Śląskich Aniołów zaprasza prezes Fundacji Śląskich Aniołów – Beata Twardowska, która podsumuje całe wydarzenie w następnej audycji Why Story.

Na starcie stanie 500 osób, którzy będą przebrani w anielską biel! Taki też ubiór będzie obowiązkowy. Wszyscy uczestnicy biegu dostaną upominki oraz dla tych, którzy przebiegną i przemaszerują dystans 5 km na mecie będą czekały pamiątkowe medale. Oprócz tego odbędzie się także konkurs na najpiękniejszy anielski strój, gdzie nagrodą będzie m.in. figurka anioła.

Środki z biegu zostaną przeznaczone na śniadanie oraz paczki wielkanocne dla podopiecznych fundacji, oraz dla dzieci z domu dziecka „Tęcza”, które w sobotę 29 lutego wyruszą z Fundacją Śląskich Aniołów na wycieczkę.

Fundacja prowadzi działalność charytatywną ukierunkowaną między innymi na pomoc dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych i dzieciom niepełnosprawnym. Śląskie Anioły niosą także pomoc osobom starszym oraz matkom samotnie wychowującym dzieci.

Współorganizatorami wydarzenia będą: W Kręgu Natury oraz UKS Szopienice. Partnerem Urząd Miasta Katowice. A patronat medialny nad biegiem obejmie m.in. Magazyn oraz Radio Why Story:

Oto galeria z poprzednich edycji Biegu:

Zapraszamy do kibicowania, obecność obowiązkowa!

Zdjęcia: Fundacja Śląskie Anioły

Artykuł przygotował: Tomasz Czarnecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj