II Rajd Targowy w Zabrzu

0
1299

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji budzi się ze snu zimowego i przechodzi do ofensywy! Tym razem zapraszamy na rajd turystyczny: już 8 kwietnia o godz.11 na ulicach Zabrza pojawią się samochody uczestniczące w Rajdzie Targowym! Będzie to jedna z najbardziej widowiskowych atrakcji IX Targów Turystyki w Zabrzu.

Impreza rozpocznie się o godz. 11 na parkingu przy zabrzańskiej Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Matejki 6) i otwarta jest dla wszystkich miłośników motoryzacji, bez względu na posiadane pojazdy.W  szranki na równi stanąć mogą kierowcy pojazdów, które ledwie zeszły z taśmy produkcyjnej, jak i te, które po drogach jeżdżą od kilkudziesięciu lat!

Na czym impreza będzie polegać? Będzie to jedna z odmian rajdu na orientację. Uczestnicy otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami, w których czeka ich wiele niespodzianek i trudnych zadań. Dojechać będą tam musieli własnymi pojazdami, w normalnym ruchu miejskim i zgodnie z przepisami. Mimo tego będzie ich gonić czas, bo część z najlepiej punktowanych zadań wykonać będzie trzeba w określonym czasie. A testowana będzie nie tylko wiedza z historii Zabrza, mechaniki pojazdowej czy pierwszej pomocy, ale również… sprawności prowadzenia pojazdów!

Co więcej, zgodnie z tradycją imprez organizowanych przez Zabrzańskiej Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji i tym razem przeprowadzona zostanie zbiórka charytatywna. Wracamy do wspierania zabrzańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt PsitulMnie. Jak ustaliliśmy, najbardziej dla zwierzaków potrzebne są koce, środki czystości oraz karma.Dlatego na Rajdzie Targowym jeden z nas w wyznaczonym punkcie będzie przyjmował wspomniane rzeczy, które potem przekażemy schronisku. Dlatego prosimy wszystkich uczestników i widzów o przynoszenie właśnie takich darów.

Serdecznie zapraszamy na naszą imprezę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj