Finał WOŚP już w niedzielę!

0
1704
15. stycznia 2017 roku odbędzie się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, w blisko 1700 sztaba
ch w Polsce i na świecie, pieniądze będą zbierane „dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”.
 
 wosp
Caritas gra z Orkiestrą 
 
Do Fundacji WOŚP osobiście przybył ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska, z darem na licytację – „Lampką Pokoju” wykonaną w Taybeh, w Ziemi Świętej. Lampka ta jest apelem do świata o modlitwę o pokój, szczególnie na Bliskim Wschodzie.
 
Wstępne rozliczenie 24. Finału
 
Tradycyjnie, przed kolejnym Finałem, Fundacja WOŚP przedstawia wstępne rozliczenie z ubiegłego roku. 24. Finał odbył się 10. stycznia 2016 roku. W czasie Finału zbierano pieniądze „Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia seniorom godnej opieki medycznej”. Podczas 24. Finału WOŚP zebrano: 72 696 501,53 PLN.
 
Nauka pierwszej pomocy podczas Finału WOŚP 
 
Od soboty, pod Pałacem Kultury i Nauki, w ramach programu „Mali Ratownicy” realizowanego we współpracy z Volkswagen, powstanie specjalna strefa, w której Volkswagen wraz z Instruktorami Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” będzie uczyć podstaw umożliwiających ratowanie ludzkiego życia.
 
Jak wesprzeć WOŚP już dziś?
 
Fundacja WOŚP przedstawia kilkanaście metod wsparcia 25. Finału. Pomoc jest możliwa bez wychodzenia z domu, podczas robienia zakupów lub korzystając z usług w miejscach, które ustawiły u siebie skarbony stacjonarne 25. Finału.
 
Do zdobycia książka „Opowiedz swoją historię” 
 
Dla wszystkich osób, które w dniu 25. Finału (15 stycznia) zrobią zakupy w sklepie internetowym SiemaShop Fundacja WOŚP przygotowała niespodziankę. Spośród kupujących zostanie wylosowanych stu szczęśliwców, którzy otrzymają od Fundacji książkę „Opowiedz swoją historię”.
 
Wsparcie kartą płatniczą u wolontariusza

W trakcie 25. Finału WOŚP będzie można przekazać datki zbliżeniowo w 70 miastach w całej Polsce! Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną wyposażeni w zbliżeniowe terminale płatnicze już trzeci rok z rzędu.
 
Transmisja Finału w internecie 

Poza kanałami grupy TVN, transmisję ze studia telewizyjnego będzie można zobaczyć także na kanale Kręciola.tv w serwisie youtube. Dzięki temu, atmosferę z warszawskiego studia będzie można śledzić na całym świecie. Tego dnia bądźmy razem!
 

Krzysztof Dobies

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj