Służby miejskie wspólnie z mieszkańcami posprzątają dzielnice

0
1763

Od kwietnia do października w Katowicach potrwa cykliczna akcja SprzątaMY Dzielnice. To skoordynowane działania porządkowe służb miejskich, w które miasto chce zaangażować mieszkańców.

 

Miejski Zarząd Ulic i Mostów, Zakład Zieleni Miejskiej, Miejskie Przedsiębiorstwo  Gospodarki Komunalnej oraz Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i Straż Miejska połączą siły, by w ciągu jednego – dwóch dni kompleksowo zadbać o czystość i estetykę wybranej dzielnicy w Katowicach. Podobnie było już rok temu, kiedy siedem dzielnic zostało poddanych takim wszechstronnym porządkom. W tym roku do udziału w akcji miasto zaprasza także mieszkańców.

  • Liczymy na to, że mieszkańcy aktywnie włączą się w dbanie o miasto. Wierzymy, że takie zaangażowanie przełoży się też na większy szacunek do wspólnej przestrzeni publicznej i na kształtowanie postaw obywatelskich – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Już teraz w wielu dzielnicach podejmowane są takie społeczne inicjatywy i to właśnie tam w pierwszej kolejności organizowane będą skoordynowane akcje sprzątające służb miejskich. Miasto liczy też na zaangażowanie miejskich radnych, radnych Rad Jednostek Pomocniczych, organizacji pozarządowych czy szkół i przedszkoli. Zarówno w aktywizowanie mieszkańców jak i w promocję dobrych zachowań.

Inauguracja akcji SprzątaMY Dzielnice odbędzie się w Starej Ligocie w dniach 14 – 15 kwietnia. To tam w pierwszej kolejności miejskie służby jednocześnie przeprowadzą działania, polegające na naprawie zniszczonej infrastruktury, porządkowaniu terenów zielonych, usuwaniu śmieci czy czyszczeniu zabrudzonych powierzchni. W sobotę, 16 kwietnia, w sprzątanie dzielnicy włączą się mieszkańcy, by jak co roku zadbać o otoczenie rzeki Kłodnicy. Planowany jest też rodzinny piknik (szczegóły akcji na załączonym plakacie).

Mieszkańcy chętni, by włączyć się w działania porządkowe w dzielnicach, mogą zgłaszać swoje inicjatywy na adres: [email protected]. Mogą liczyć m.in. na wsparcie w postaci rękawic czy worków, potrzebnych do sprzątania, miasto zorganizuje również wywóz zebranych śmieci.

Pod tym samym adresem miejskie służby czekają na wskazanie miejsc, które szczególnie wymagają uporządkowania, na początek w Starej Ligocie. O kolejnych akcjach w dzielnicach informacje będą się pojawiały na bieżąco, na stronie www.katowice.eu, na profilu akcji na Facebooku i w komunikatach prasowych.

Akcja jest cykliczna i będzie powracała co roku. Nie zastępuje standardowych działań służb dbających o porządek w mieście, ale stanowi ich uzupełnienie.

Biuro Prasowe
Urząd Miasta Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj