Ekipa filmowa wraca na katowicki Nikiszowiec – czasowe zmiany w organizacji ruchu

0
750
SONY DSC

Ekipa filmowa wraca na katowicki Nikiszowiec. W dniach 21-22 listopada ponownie będą realizowane zdjęcia do filmu fabularnego pt. „Śmierć Zygielbojma” na katowickim Nikiszowcu. Film opowiada historię bohaterskich działań Szmula Zygielbojma. W związku z powyższym konieczne będzie wprowadzenie czasowej zmiany organizacji ruchu.

W związku z realizacją zdjęć do filmu „Śmierć Zygielbojma” mieszkańcom Nikiszowca rekomendujemy korzystanie z parkingów wzdłuż ulicy Szopienickiej, przy ul. Gospodarczej i lodowisku Jantor. Prosimy także o wyrozumiałość w związku z czasowymi wyłączeniami dzielnicy w trakcie pracy ekipy filmowej. W tym czasie nie będzie możliwości przejazdu/zatrzymania się na wymienionych ulicach, natomiast możliwe będzie dojście piesze do Państwa domów/instytucji – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

W związku z przygotowaniem scenografii, która będzie odwzorowywać lata 40. XX wieku w dniach 21-22 listopada na ulicach: pl. Wyzwolenia, Rymarska, Odrowążów (odc. od ul. Czechowa do ul. Garbarskiej) będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się. Ponadto w dniu 21 listopada na pl. Wyzwolenia i ul. Rymarskiej mogą być wprowadzone kilkuminutowe wyłączenia, natomiast dzień później, tj. 22 listopada wprowadzony będzie zakaz ruchu na ul. Odrowążów na odcinku od ul. Czechowa do ul. Garbarskiej.

Szczegóły w zakresie funkcjonowania komunikacji miejskiej po uzgodnieniu realizatora zdjęć z ZTM będą opublikowane na stronie: www.metropoliaztm.pl

Wydział Komunikacji Społecznej Urząd Miasta Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj