Dziewiąta edycja -Zabrzańskie Klasyki Nocą już niebawem!

0
1311
Fot: Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji

Po raz dziewiąty w Zabrzu zostanie zorganizowany zlot motoryzacyjnych klasyków. Spotkanie organizowane przez
Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji przy wsparciu Szybu Maciej, będzie to okazją dla miłośników klasycznej motoryzacji z całego regionu i nie tylko – wstępnie swoją obecność zapowiedziały już ekipy z Krakowa i Wrocławia!

Fot: Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji

„Zabrzańskie Klasyki Nocą” rozpoczną się o godz. 16.00 już w sobotę 13 kwietnia na parkingu na pl. Warszawskim. O godz. 16.45 ruszy parada pojazdów zabytkowych, która przemierzy centrum miasta, Zaborze, Biskupice, Mikulczyce i fragment Maciejowa.

Na terenie Szybu Maciej uczestników czeka szereg atrakcji: koncert zespołu Blue Dragonfly, kurs pierwszej pomocy, prezentacja wyposażenia specjalistycznego radiowozu Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy policji czy specjalny pokaz przygotowany przez Szkołę Nauki Jazdy i Ratownictwa Medycznego MOTORAT oraz Pogotowia Ratunkowego Eskulap.

Zabrzańskie Klasyki Nocą to rozpoczęcie sezonu letniego! Tym bardziej dlatego organizatorzy zapraszają! W imprezie pojawi się także pełen zakres pojazdów zabytkowych produkcji europejskiej, amerykańskiej czy japońskiej! Będzie więc to świetna okazja, aby zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadsze samochody.

Wśród  lincolonów, buicków czy amerykańskich wersji mercedesów zjawią się też fiaty 125p i 126p, trabanty, zastawy, polonezy, wartburgi czy datsuny oraz zabytkowe toyoty.

Szyb Maciej uczestników zlotu gościć będzie już po raz trzeci!

Przypomnijmy, że to nie tylko turystycznie atrakcyjne miejsce pełne górniczej historii, ale także miejsce, gdzie znajduje się jedna z najciekawszych restauracji w regionie. W menu a’la carte znajdują się dania inspirowane doświadczeniem zdobytym poza granicami kraju od USA i Argentyny przez Irlandię, Anglię po Mauritius oraz Koreę. W menu znaleźć można argentyńską wołowinę, zupę krewetkową czy diabła morskiego. Zespół restauracji nie zapomniał jednak o śląskich korzeniach, więc zaproponował także osobne menu śląskie!

Informacja prasowa:

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj