Dlaczego nie podróżować taniej?

0
3220

Podróżowanie na każdą kieszeń

Wakacje i upały niczym z tropików sprzyjają snuciu marzeń o dalekich i bliskich podróżach. Jednak coraz częściej szukamy alternatywy dla dość drogiego transportu naziemnego. I tu warto zadać sobie pytanie dlaczego nie latać taniej? Czy jest możliwość niedrogiego i wygodnego latania w kraju, Europie i na świecie? Tak! Wystarczy troszkę poszukać. Obecnie linie lotnicze prześcigają się w ofertach, które miałyby zainteresować potencjalnych klientów. Przyjrzyjmy się kilku ciekawym ofertom znalezionym w sieci.

Szukając idealnego połączenia często korzystamy z internetowych wyszukiwarek. Warto jednak porównać ceny z tymi na stronach przewoźników nim zdecydujemy się na rezerwację. Postanowiłam sprawdzić, jak kształtują się koszty lotów u różnych przewoźników do różnych celów. Spójrzymy na połączenia z Katowic. Najtańszym połączeniem w wyszukiwarce jest połączenie do Szwecji do Sztokholmu. Jak widać z wykresu odnalezionemu na stronie http://www.tanie-loty.com.pl/promocje/tanie-loty-z-katowic-do-nykoping.html ceny wahają się od 49 do nieco ponad 300 zł. Brzmi kusząco. Sprawdźmy więc jak wyglądają ceny na stronie dwóch najtańszych przewoźników- WizzAir oraz Ryan Air.

Zacznijmy od Wizzair

https://wizzair.com/pl-PL/Country/PL

Wybrałam losowo połączenie z Katowic do Glasgow. Połączeń szukałam dnia 7 sierpnia 2015. Gdybym zechciała polecieć w następnym tygodniu musiałabym zapłacić 899 złotych. Jednak już we wrześniu można orientacyjnie kupić bilet za 159 złotych. Postanowiłam więc sprawdzić połączenia z ukochaną przez polskich turystów Bułgarią. Z Katowic do Burgas polecimy nawet za… 249 złotych! Jeśli chodzi o Skandynawię, z Gdańska do Turku możemy we wrześniu polecieć nawet za 59 złotych! Wystarczy tylko zarezerwować bilet odpowiednio wcześnie i przestrzegać norm związanych z wagą i rozmiarem bagażu. Nawet trudno to porównać z busem czy promem, jeśli chodzi o czas i pieniądze. Teraz spróbujmy polecieć do Barcelony. Gdybym chciała polecieć jeszcze w tym tygodniu muszę się liczyć z kwotą rzędu 449 złotych. Jednak już we wrześniu polecimy z Katowic za jedyne 199 złotych.

Rzućmy teraz okiem na konkurującą linię Ryanair https://www.ryanair.com/pl/rozklady-lotow/

Wybrałam lot z Katowic do Dublina. Ceny w wyszukiwarce wyglądają następująco. 13 sierpnia polecimy za 1309 złoty, ale już we wrześniu może to być 469 złotych.

Wnioski nasuwają się same warto pomyśleć odpowiednio wcześnie o zarezerwowaniu lotu i cieszyć się tanim transportem i bezpieczeństwem.

Warto słuchać również rad osób często korzystających z usług linii lotniczych. Dzięki samolotom mamy możliwość weekendowych wypadów do rozmaitych krajów. Można bez problemu „wyskoczyć” na sobotę i niedzielę do różnych ciekawych miejsc. Zapytałam pasjonaty lotnictwa Waldka „Kuxa” o wskazówki dla osób pragnących zafudować sobie weekend za granicą. Tu Wizzair i Ryanair wydają się bezkonkurencyjne. Jeżeli interesuje nas krótka wycieczka warto podkreślić rolę bagażu. Najlepiej, gdybyśmy zmieścili się w bagażu podręcznym gdyż „każdy kilogram jest na wagę złota” 😉 Trzeba przemyśleć, czy dodatkowe ubrania i aksesoria będą nam potrzebne. Jeżeli zostaniemy zaskoczeni na miejscu, zawsze można ową brakującą rzecz dokupić. Koniecznie również powinniśmy przestrzegać wymiarów i wagi bagażu. Jeśli się dostosujemy do reguł, nie zaskoczy nas żadna dodatkowa opłata.

Jeśli chodzi o loty międzykontynentalne. W sieci mamy całe mnóstwo wyszukiwarek i propozycji. Jednak tu warto udać się do biura podróży, gdzie przeanalizują połączenia wybierająć najkorzystniejszą opcję.

Podsumowując, ceny biletów lotniczych coraz bardziej kuszące. Może warto przerzucić się z transportu naziemnego, by wzbć się w powietrze i zysać cenny czas i coraz częściej pieniądze!

A czy Wy macie jakieś wskazówki i obserwacje? Czekamy na komentarze!

Tanie loty do USA:

http://www.esky.pl/bilety-lotnicze/Stany-Zjednoczone-Ameryki?gclid=CIjZhrD84sYCFUzHtAodcRUKTQ
http://www.skyscanner.pl/loty-do/us/tanie-loty-do-usa—stany-zjednoczone.html
http://www.tanie-loty.com.pl/tanie-loty-do-usa.html

Tanie loty do Francji:

http://www.skyscanner.pl/loty-do/fr/tanie-loty-do-francja.html
https://wizzair.com/pl-PL/Country/FR
http://www.centerfly.pl/tanie-loty/PL/FR/loty-do-francji.html
http://www.eloty.pl/francja/paryz/?gclid=CKi4x4f94sYCFZTItAoduCMPSQ
http://www.esky.pl/bilety-lotnicze/Francja/Paryz?utm_source=mcd&gclid=CNSDvYj94sYCFdTLtAodgYwOSQ

Tanie loty do Peru:
http://www.latamy.pl/tanie-loty/tanie-loty-do-peru.html
http://www.esky.pl/bilety-lotnicze/Peru?gclid=COa08u794sYCFUHJtAodzW8OSA
http://www.fly4free.pl/tag/tanie-loty-do-peru/
http://www.skyscanner.pl/loty-do/pe/tanie-loty-do-peru.html
http://pl.tripadvisor.com/Flights-g294316-Lima_Lima_Region

Cheap_Discount_Airfares.html
https://www.tanie-loty.com.pl/tanie-loty-do-peru.html

http://flycheaper.pl/peru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj