Biuro Rachunkowe PROFIT – Marzanna Peukert – skuteczny menedżer

0
4426

Zdolności przywódcze, umiejętność zarządzania zespołami ludzi, myślenie strategiczne i skuteczne działanie to kompetencje, które pozyskała przez lata pracy oraz uczestnictwo w wielu projektach restrukturyzacyjnych przedsiębiorstw, zarówno tych finansowych jak i organizacyjnych.

Pani Marzanna Peukert posiada wszystkie cechy dobrego, czyli skutecznego menedżera. Początek kariery zawodowej Pani Marzanny to PKP Stacja Trzebinia, gdzie pracowała jako informator z predyspozycjami na dyżurnego ruchu (ukończyła kurs na dyżurnego ruchu w Krakowie). Następny przystanek w jej karierze to Zakłady Chemiczne Organika- Azot w Jaworznie, gdzie zajmowała stanowisko samodzielnego referenta ds. planowania.

Energia i gotowość do ryzyka pomogły jej w podjęciu wyzwania w zmianie pracy na stanowisku inspektora ekonomiczno-księgowego w strukturach kopalni Jaworzno. To tutaj ujawniły się jej solidność i uczciwość,  wszystkim zdolność uczenia się i wykorzystywania zdobytych doświadczeń, co zaowocowało propozycją pracy na stanowisku kierowniczym w dziale księgowości Nadwiślańskiego Węgla S.A.Pracowitość i silna wewnętrzna motywacja przeprowadziła ją przez wszystkie szczeble księgowości, aż do stanowiska głównego księgowego.

W związku z posiadaną praktyczną wiedzą i rozwiniętymi umiejętnościami z zakresu rachunkowości i podatków oraz kompetencje z obszaru szeroko pojętych finansów była Dyrektorem Departamentu Rachunkowości w firmie Horyzon Finance Accounting zajmującej się obsługą księgowo-rachunkową różnych podmiotów gospodarczych częstokroć przechodzących procesy upadłościowe likwidacyjne i restrukturyzacyjne.

Posiada uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i od 18 lat prowadzi z sukcesem własną firmę „Biuro Rachunkowe PROFIT”, które ma pokaźną liczbę klientów. Uzyskała uprawnienia potwierdzone egzaminem państwowym dla kandydatów na Członków Rad Nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa. Posiada doświadczenie w zarządzaniu dużymi, interdyscyplinarnymi projektami (udział w tworzenie podmiotu świadczącego usługi outsourcingu z zakresu rachunkowości i prawa podatkowego). Ma doświadczenie w zakresie tworzenia i wdrażania strategii zmian i rozwoju firmy jak również jest odpowiedzialna za jej realizację.

Szefowa wielu projektów inwestycyjnych, w tym projektu zmierzającego do zwiększenia potencjału produkcyjnego jak również projektów służących poprawie efektywności operacyjnej. Doświadczenie w zarządzaniu produkcją, serwisem fabrycznym, a także strukturami zakupowymi.Konsekwentnie od kilku już lat wspiera Ochronkę im. Św. Elżbiety w Łagiewnikach i inne inicjatywy mieszkańców Bytomia. Jest także od kilku lat wolontariuszką w Fundacji Śląskie Anioły działającej na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Jest kobietą, na stanowisku wyższego szczebla menedżerskiego- Wiceprezesem w Firmie produkcyjnej, zawsze elegancką i z klasą kobietą. Z racji przyjętej funkcji w Firmie, podjęła wyzwanie dot. stworzenia nowej strategii dla Spółki na lata 2016-2030.

Jako Lider potrafi zmotywować ludzi do innowacyjnego podejścia do biznesu. Przyczyniła się do wdrożenia autorskich, innowacyjnych rozwiązań na produkcji. Wdrożenia systemów ISO i BHP. Jest kobietą wysoko cenioną w organizacji – ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie, kreatywne podejście do wielu tematów, determinację,a jednocześnie nastawienie na współpracę wewnątrz zakładu.Podjęła wyzwanie, aby wspólnie z Zespołem projektowym wejść na Babią Górę, pomimo świadomości swoich problemów zdrowotnych. Dzięki takim aktom pokazuje wszystkim, że nie należy bać się wyzwań, zmian, że po drodze można napotkać trudności, ale praca zespołowa, życzliwość ludzi, otwartość na drugiego człowieka wzmacnia przy osiąganiu planowanego celu. Dostrzega, reaguje i rozwiązuje życiowe problemy pracowników, inicjuje ciekawe akcje wspierające pracowników. Docenia swoich pracowników poprzez organizację dla nich różnych ciekawych eventów, atrakcji (np.Dzień Kobiet).

Nieustannie podnosi swoje kompetencje biznesowe. W 2017 roku ukończyła studia podyplomowe na WSB Poznań- Akademia Lean Lidera – Efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem i uzyskała tytuł Lean Green Belt. Pani Marzanna jest laureatką licznych nagród. Zajęła III miejsce w Plebiscycie czytelników i internautów „Menadżer roku 2016 woj. Śląskiego, otrzymała tytuł Kobieta Charyzmatyczna w kategorii: „kobieta przedsiębiorcza i kobieta społeczna”, a ostatnio otrzymała tytuł „Lider z powołania” w kategorii: lider w biznesie i lider społeczny. Reprezentowana przez Panią Marzannę Peukert firma Conbelts, była w ostatnich latach laureatem licznych nagród związanych z jakością, promocją polskich produktów za granicą oraz udziału w projektach refundowanych z UE Firma została nagrodzona nagrodami m.in.: -Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Bytomia w kategorii FIRMA ROKU oraz w kategorii PRODUKT ROKU 2016 – Polska Nagroda Jakości 2015 – Medal za innowacyjne technologie – Nagroda BCC 2015- Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, 2014 – Medal Jakości 2014 – Medal Europejski za kompozytową taśmę przenośnikową 2014- Ambasador Polskiej Gospodarki, w kategorii Partner firm zagranicznych- Śląska Nagroda Jakości: Laureat Nagrody Zespołowej- Produkcja (dział zarządzany przez Panią Marzannę) – Cezar Śląskiego Biznesu 2013.

Partner konferencji The Best & More

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj