Kolejne zakupy WOŚP dla oddziałów neonatologicznych i pediatrycznych w całej Polsce!

0
1816

Już we wtorek (24 kwietnia) Jerzy Owsiak poprowadzi w Warszawie konferencję prasową dotyczącą 50. Konkursu Ofert Fundacji WOŚP na zakup sprzętu medycznego. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy planuje zakupić 4.710 urządzeń medycznych, które trafią do oddziałów neonatologicznych i pediatrycznych w całej Polsce. Zakupy zostaną zrealizowane z wykorzystaniem środków zebranych podczas 25. i 26. Finału WOŚP.

Konferencja prasowa z udziałem zarządu Fundacji, a także zaproszonych gości, odbędzie się 24 kwietnia (wtorek) godzinie o 12:00 w Hotelu „Puławska Residence” w Warszawie, ul. Puławska 361. 

Dziennikarze zainteresowani udziałem w wydarzeniu proszeni są o akredytację w Bazie Mediów WOŚP: www.media.wosp.org.pl.

Zgłoś się po akredytację ›

W dniach 23-25 kwietnia odbędzie się 50. Konkurs Ofert WOŚP. Fundacja po raz kolejny będzie realizować zakupy dla neonatologicznych i pediatrycznych. Wśród urządzeń, które zostaną zakupione za środki z 25. i 26. Finału WOŚP są m.in.: aparaty KTG, stanowiska do resuscytacji, inkubatory transportowe, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddechu oraz rozkładane leżanki i fotele dla rodziców.

Fundacja WOŚP planuje zakupić:

  • aparaty KTG – 80 szt.
  • bilirubinometry – 100 szt.
  • lampy do fototerapii na statywie – 230 szt.
  • lampy do fototerapii łóżeczkowe – 60 szt.
  • stanowiska do resuscytacji – 170 szt.
  • inkubatory transportowe z aparatami nCPAP – 20 szt.
  • aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddechu nCPAP – 50 szt.
  • fotele do karmienia i kangurowania – 100 szt.
  • leżanki rozkładane dla rodziców na oddziały pediatryczne – 2.700 szt.
  • fotele odchylane (z podnóżkiem) dla rodziców na oddziały pediatryczne – 1.200 szt.

Rozkładane leżanki oraz odchylane fotele dla rodziców zostaną zakupione w ramach prowadzonej przez WOŚP akcji „Leczyć z miłością”. Jej celem jest poprawa warunków rodziców towarzyszącym chorym dzieciom na oddziałach szpitalnych.

Akcja została zapoczątkowana przez sytuację która dotknęła rodzinę w jednym z jeleniogórskim szpitali. Pani Anita spała na podłodze pod łóżeczkiem swojego 1,5 rocznego syna. Zdjęcie zostało umieszczone przez jej męża na jednym z portali społecznościowych. Sprawa została szeroko skomentowana i poruszyła serca wiele osób. Fundacja WOŚP nazwała tę akcję „Leczyć z miłością” ponieważ poszukuje drogi, dzięki której jakość leczenia w Polsce się poprawi. Dotyczy to wielu aspektów, zarówno wyposażenia szpitali, jak również odpowiedniej ilości wykwalifikowanego personelu, podchodzącego do pacjentów z życzliwością.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 25. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln PLN.

Kontakt:

Krzysztof Dobies
Rzecznik Prasowy Fundacji
[email protected]
tel. +48 695 870 020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj