Dania mistrzem świata w piłce ręcznej

0
1584

W niedziele 27 stycznia zakończyły się rozgrywane w Danii i Niemczech XXVI Mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn. W finale turnieju w Herning Duńczycy pokonali Norwegów 31:22. Jest to ich pierwszy złoty medal w imprezie tej rangi.

Podopieczni Nikolaja Jacobsena wypracowali sobie kilku bramkową przewagę w początkowych kilkunastu minutach spotkania, a pod koniec pierwszej części gry wynosiła ona już 7 bramek. Było to możliwe dzięki dobrej  grze w obronie oraz skutecznym interwencją Nicklasa Landina (najlepszego bramkarza turnieju), który inicjował kontrataki swojego zespołu. Druga połowa meczu była już bardziej wyrównana, jednak Mistrzowie olimpijscy z Rio de Janeiro zdołali utrzymać wysoką przewagę do końcowego gwizdka. Doprowadziło to do wybuchu radości licznie zgromadzonych na hali w Herning kibiców.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania okazał się Magnus Jøndal (najlepszy lewoskrzydłowy turnieju), zdobywca 10 bramek, a po stronie gospodarzy najskuteczniejszy był MVP oraz król strzelców mistrzostw Mikkel Hansen.

W poprzedzającym finał meczu o trzecie miejsce Francja okazała się lepsza od Niemiec o jedno trafienie, dzięki bramce Nikoli Karabatica w ostatnich sekundach spotkania.