Festiwal Zderzenie Gatunków 2019 już za nami!

0
2064

Festiwal Zderzenie Gatunków to święto każdej muzyki, która jest prezentowana podczas trzech dni imprezy. Od Rocka do Disco, od Rapu do Punka, od Reggae do Metalu. Rok 2019 przyniósł zmianę miejsca i formuły imprezy. Gościny udzieliła Leśna koło Żywca. Po rozmowie z właścicielem tamtejszego Aquaparku – Marcinem Cenderem i Sołtysem – Bogumiłem Biernatem, główny organizator – Dawid Domaracki podjął decyzję o przeniesieniu Festiwalu do przyjaznego Sołectwa Leśna.

W tym roku impreza rozpoczęła się 16 sierpnia i trwała do 18 sierpnia. Jak zawsze świetna zabawa została połączona z pomocą potrzebującym. Tym razem organizatorzy oraz uczestnicy wspierali Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żywcu. Była również możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku (co uczyniło około 100 osób) z Fundacją DKMS za sprawą dziewczyn z grupy 9 GWIAZD, a w niedzielę przy pobliskiej Parafii Św. Michała Archanioła można było oddać krew.

W Piątek odbyły się koncerty zespołów wyłonionych podczas eliminacji. Na zakończenie dnia zagrał miejscowy zespół „Pociąg Rock’N’Roll”. Ten dzień rozpoczął się o 17:00 oficjalnym otwarciem z udziałem laureatek Miss Śląska, a poprowadziły go Bliźniaczki znane z programu Gogglebox, Ewa i Agnieszka.

Sobota rozpoczęła się nieco wcześniej, bo i program był bardziej rozbudowany. Na scenie pojawiły kolejne 2 zespoły wyłonione z eliminacji, a następnie wystąpili zaproszeni goście: „Paganda”, „sPolish Radio” a na deser zagrali „Chłopcy z Placu Broni”. Podczas koncertów atrakcją była „Piana PARTY”.

Pierwszy raz podczas Festiwalu Zderzenie Gatunków odbył się zlot motocykli nazwany „I Zlot Motocyklowy w Leśnej – Festiwal Zderzenie Gatunków 2019”, organizowany przez Moto Żywiec, Stowarzyszenie NOL Tychy i Divinita Event, której prezesem jest Dawid Domaracki.

Niedziela była dniem rozrywki rodzinnej. Przez cały dzień zapewniane były atrakcje dla najmłodszych. W tym dniu wystąpili: zespół „Systematic” z programem Disco Polo Party, gospodarze, czyli zespół „Dukat” z nieśmiertelną „Góraleczką”.

W trakcie trwania koncertów odbyła się Eksplozja Kolorów z wielokrotnymi wyrzutami Kolorów Holi.

Na sam koniec „Spacer po Polsce”, czyli skład grający polskie, znane utwory z lat minionych w nowych aranżacjach z finałowym pokazem laserów.

Od lewej: Lenka Myślak, Agnieszka Strzelczyk, Beata Sekuła – redaktor naczelna magazynu WHY Story, Grażyna Lewandowska
Organizatorzy (drugi od lewej Dawid Domaracki) oraz dziewczyny 9 GWIAZD

red. Marta Baranowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj