Amon Amarth pierwszym wykonawcą 23. Przystanku Woodstock

851

Drugiego dnia 23. Przystanku Woodstock, 4. sierpnia, na dużej scenie, zagra zespół Amon Amarth. To szwedzka, metalowa kapela, której początki sięgają połowy lat 90-tych. Ich znakiem rozpoznawczym jest bezkompromisowa muzyka osadzona w realiach świata mitycznych Wikingów.

 

Na muzykę Amon Amarth składają się niszczycielskie fale rytmu, wyszukane melodie i pobudzające, buntownicze zwrotki refrenów. Od czasu wydania pierwszego albumu „Once Sent From The Golden Hall” w 1998, Amon Amarth wkroczyli na drogę usianą sukcesami. Zespół z nieporównanym oddaniem koncertował po świecie i szerzył swe inspirujące credo, które błyskawicznie podchwyciły hordy wiernych idei metalu fanów. W pierwszej kolejności Amon Amarth podbili Europę, by później, w prawdziwym stylu Wikingów, ruszyć przez Ocean Atlantycki do Ameryki. 

Koncerty zawsze są świetne – ekscytuje się Johan Hegg, wokalista formacji – Gdy jesteś na scenie, występujesz, i nie ma znaczenia czy to klub czy festiwal i masz tę więź z tłumem i czujesz ich reakcję na naszą ciężką pracę to wtedy wiesz że te wszystkie wyrzeczenia których doświadczyłeś w życiu mają sens. Nadal rośniemy. Rośniemy z każdym albumem i nigdy nie podążaliśmy za trendami. I żaden trend nigdy nie podążał za nami. Jesteśmy wyjątkowi, robimy to, co kochamy. Mamy tak wiele koncertów zaplanowanych na 2016 że to zakrawa na szaleństwo – dodaje. 

Zespół Amon Amarth wydał do tej pory 10 albumów. Podczas Przystanku Woodstock Woodstock wystąpią na dużej scenie, 4. sierpnia 2017 r.  

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych na świecie festiwali muzycznych. 23. Przystanek Woodstock odbędzie się w terminie 3-4-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Oficjalna strona Przystanku Woodstock: www.woodstockfestival.pl

 

Krzysztof Dobies

Fundacja WOŚP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here