Amon Amarth pierwszym wykonawcą 23. Przystanku Woodstock

0
2081

Drugiego dnia 23. Przystanku Woodstock, 4. sierpnia, na dużej scenie, zagra zespół Amon Amarth. To szwedzka, metalowa kapela, której początki sięgają połowy lat 90-tych. Ich znakiem rozpoznawczym jest bezkompromisowa muzyka osadzona w realiach świata mitycznych Wikingów.

 

Na muzykę Amon Amarth składają się niszczycielskie fale rytmu, wyszukane melodie i pobudzające, buntownicze zwrotki refrenów. Od czasu wydania pierwszego albumu „Once Sent From The Golden Hall” w 1998, Amon Amarth wkroczyli na drogę usianą sukcesami. Zespół z nieporównanym oddaniem koncertował po świecie i szerzył swe inspirujące credo, które błyskawicznie podchwyciły hordy wiernych idei metalu fanów. W pierwszej kolejności Amon Amarth podbili Europę, by później, w prawdziwym stylu Wikingów, ruszyć przez Ocean Atlantycki do Ameryki. 

Koncerty zawsze są świetne – ekscytuje się Johan Hegg, wokalista formacji – Gdy jesteś na scenie, występujesz, i nie ma znaczenia czy to klub czy festiwal i masz tę więź z tłumem i czujesz ich reakcję na naszą ciężką pracę to wtedy wiesz że te wszystkie wyrzeczenia których doświadczyłeś w życiu mają sens. Nadal rośniemy. Rośniemy z każdym albumem i nigdy nie podążaliśmy za trendami. I żaden trend nigdy nie podążał za nami. Jesteśmy wyjątkowi, robimy to, co kochamy. Mamy tak wiele koncertów zaplanowanych na 2016 że to zakrawa na szaleństwo – dodaje. 

Zespół Amon Amarth wydał do tej pory 10 albumów. Podczas Przystanku Woodstock Woodstock wystąpią na dużej scenie, 4. sierpnia 2017 r.  

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych na świecie festiwali muzycznych. 23. Przystanek Woodstock odbędzie się w terminie 3-4-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Oficjalna strona Przystanku Woodstock: www.woodstockfestival.pl

 

Krzysztof Dobies

Fundacja WOŚP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj