Bezrobocie spada

0
2223

Jak podaje GUS stopa bezrobocia zmniejsza się.We wrześniu 2016 r. wyniosła 8,3 proc. wobec 8,4 proc. przypadającą na miesiąc sierpień.

 

Stopa bezrobocia w porównaniu z sierpniem br. obniżyła się we wszystkich województwach, z wyjątkiem pomorskiego, gdzie  została na niezmienionym poziomie.GUS przekazał, że stopa bezrobocia w województwach pod koniec  września br. kształtowała się w granicach od 5,1 proc. w wielkopolskim do 13,7 proc. w warmińsko-mazurskim.W porównaniu z poprzednim miesiącem obniżyła się we wszystkich województwach, z wyjątkiem pomorskiego, w którym utrzymała się na niezmienionym poziomie.Największy spadek notowano w woj. lubelskim i lubuskim (po 0,3 p.proc.). W porównaniu z wrześniem ub. roku stopa bezrobocia zmniejszyła się we wszystkich województwach, w największym stopniu w warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim (po 2,3 p.proc.), a w najmniejszym – w opolskim (o 0,9 p.proc.).

 

Według GUS  liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy na koniec września 2016 roku wyniosła 1.324,1 tys. wobec 1.346,9 tys. osób miesiąc wcześniej; oznacza to, że obniżyła się w skali miesiąca o 1,7 proc.,czyli o 22,8 tys.W zestawieniu  rocznym liczba bezrobotnych spadła o 215,3 tys. osób, czyli o 14,0 proc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj