„Akcja pisania bajek” dla dzieci ze środowisk wykluczonych

0
2797

 

„Akcja pisania bajek” jest autorskim projektem realizowanym w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi. Projekt skierowany jest do dzieci ze środowisk wykluczonych. Celem projektu jest pisanie bajek dla dzieci przez słuchaczy Kolegium. Dzieci rysują ilustracje do bajek. Następnie bajki wydawane wraz z ilustracjami w formie kolorowych książeczek.

Inicjatywa realizowana jest cyklicznie. Do tej pory Odbyły się trzy edycje projektu. Pierwsza edycja skierowana była do dzieci z Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego nr 2 w Sosnowcu, druga edycja do dzieci

ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego w Siemianowicach Śląskich, z kolei trzecia akcja zrealizowana została dla dzieci z Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Czeladzi.

Dzieci zainspirowane wspólnymi warsztatami chętnie opowiadają o swoich marzeniach oraz ulubionych bohaterach z książek. Słuchacze Kolegium na podstawie tych

wiadomości w grupach tworzą bajkę dla każdego dziecka. Każda opowieść kończy się morałem lub przesłaniem dla dziecka. Ponadto wszystkie bajki zawierają indywidualną dedykację oraz autorską ilustrację. Aktualnie realizowana jest czwarta edycja akcji. Pierwsze warsztaty z udziałem dzieci już za nami. Studenci z wielkim zaangażowaniem tworzą bajki dla dzieci. Przed nami jeszcze poszukiwania sponsora, który pomógłby sfinansować wydanie książeczek. I najważniejsze wydarzenie – uroczyste czytanie i wręczanie książeczek, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

 

 

Koordynatorka „Akcji Pisania Bajek” Monika Ostrowska-Cichy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj