8. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach

0
2527

W stolicy Górnego Śląska odbyła się już ósma edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, w którym to przedstawiciele sektora małych i średnich firm debatowali nad ich przyszłością

Głównymi obszarami debat prowadzonych w czasie kongresu były aktualne trendy panujące w różnych gałęziach gospodarki. Dyskusje dotykały także takich tematów jak: współpraca nauki z biznesem, kształcenie kadr czy tworzenie przyjaznego prawa dla przedsiębiorców.

W czasie trzydniowej imprezy zorganizowanej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym uczestniczyli nie tylko przedstawiciele różnych krajów z kontynentu europejskiego, ale i z całego świata: m.in. z Chin czy Indii.

Wiele ciekawych paneli tematycznych toczyło się o tym samym czasie, więc każdy uczestnik kongresu mógł znaleźć coś dla siebie. Obok głównych tematów innymi były: ekspansja polskich małych i średnich przedsiębiorstw, polsko-chińska współpraca gospodarcza, zagrożenia technologii dla biznesu czy branding czyli budowanie świadomości marki.

Inną ważną poruszoną kwestią była ochrona środowiska i debata na temat gospodarki odpadami. Wzięli w niej udział Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka- Szulik, Damian Bartyla, Prezydent Bytomia, Krzysztof Kwiatkowski, Prezes Najwyższej Izby Kontroli, Dariusz Piontkowski, Przewodniczący sejmowej podkomisji ds. monitorowania odpadami, Kamil Saługa, Prezez Zarządu Fundacji Unimetal Recykling, Jerzy Starypan, Prezes Zarządu Beskid Żywiec Sp. z o.o. oraz Jerzy Ziaja, Prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Recyklingu. Moderatorem spotkania był Krzysztof Kawczyński, Przewodniczący Komitetu Ochrony Środowiska z Krajowej Izby Gospodarczej.

Podczas kongresu zaprezentowało się także wielu wystawców z kraju i zagranicy, którzy mogli serwować swoje wyroby licznym przybyłym. Była to też doskonała promocja dla małych i średnich firm.

W jego czasie, przy Muzeum Śląskim odbyła się także promocja Mistrzostw Świata w badmintonie kobiet i mężczyzn, których początek już w połowie przyszłego roku. Bazą treningową podczas zawodów ma być właśnie Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

Tomasz Czarnecki

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj