7 rocznica katastrofy smoleńskiej

0
1414
Trwaja obchody 7 rocznicy katarstrofy smoleńskiej.Teren przed Pałacem Prezydenckim jest odgrodzony. Podejść  można tylko po okazaniu specjalnej przepustki albo zaproszenia.
 
Przed budynkiem ustawione są zdjęcia pary prezydenckiej – Marii i Lecha Kaczyńskich, ok. dwumetrowy drewniany krzyż oraz białe i czerwone znicze ułożone w kształt krzyża.Na telebimach wyświetlany jest film Joanny Lichockiej „Przebudzenie”. Jego bohaterowie – osoby, które w dzień katastrofy gromadziły się na Krakowskim Przedmieściu – wspominają m.in. wydarzenia sprzed siedmiu lat: atmosferę, reakcje, emocje, ale także kontrowersje wokół krzyża postawionego przez harcerzy.

W południe zaplanowano modlitwę Anioł Pański, ok. godz. 15 – Koronkę do Miłosierdzia Bożego; do późnego popołudnia na telebimie wyświetlane mają być również inne filmy dotyczące katastrofy, ma odbyć się również koncert.

Od strony Placu Zamkowego stoją kilkuosobowe grupy Obywateli.

Miejsce  uroczystości odgradza kilkudziesięcioosobowa grupa policjantów. Na skwerze przy ul. Karowej ustawiono transparenty przypominające m.in. wypowiedzi Lecha Kaczyńskiego o roli Trybunału Konstytucyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj