Miasto ogrodów z dostawą do domu

0
681
źródło: https://www.katowice.eu/urzad-miasta

Katowice Miasto Ogrodów, jak wszystkie kulturalne instytucje w kraju, zamknęło swoją siedzibę. Ale zajęcia dla dzieci wciąż się odbywają!

Oczywiście, wszystkie przeniosły się do internetu. Muzykodrom Asi Miny, kochane przez najmłodszych Rodzinne Matinee czy zajęcia plastyczne z Ewą Kokot są teraz nadawane online lub nagrywane
i udostępniane na stronie internetowej Miasta Ogrodów, profilu facebookowym i kanale YouTube. A dla odprężenia, pod koniec tygodnia, bajki Ignacego Krasińskiego czyta aktor Darek Wiktorowicz.

Same muzyczne zabawy z prowadzącym Rodzinne Matinee Zdzisławem Smucerowiczem obejrzało
(w całości!) ponad 1 000 osób, a kolejne odcinki MuzykoDOM-u Asi Miny nauczyciele wysyłają swoim uczniom zamkniętym w domach.

W 4 opublikowanych do tej pory odcinkach Rodzinnego Matinee #zostanwdomu Smucerowicz pokazał m.in. jak stworzyć orkiestrę ze szklanek oraz sztućców. – Wszystko, co mamy w domu może służyć jako instrument muzyczny. W następnych odcinkach uruchamiamy dziecięcą wyobraźnię i proszę uczestników, aby rysowali to, co kojarzy im się z granymi przeze mnie fragmentami muzyki – mówi Smucerowicz. Dwa odcinki jego Rodzinnego Matinee #zostanwdomu pojawiają się co tydzień na profilu Facebook Miasta Ogrodów,
a wszystkie poprzednie są stale dostępne na stronie miasto-ogrodow.eu i kanale YouTube Katowice Miasto Ogrodów.

Przykładowy odcinek: http://miasto-ogrodow.eu/news/view/id/446

W każdą sobotę o godz. 12.30 na profilu FB Muzykodrom – stacja lotów muzycznych swoje zajęcia prowadzi z domu Asi Mina, artystka i znana edukatorka muzyczna dla dzieci. W normalnych czasach jej Muzykodrom to świetnie wyposażona przestrzeń w Mieście Ogrodów. Teraz zamieniała go na MuzykoDOM i nadaje ze swojego mieszkania. Na pierwszych spotkaniach pokazywała, jak stworzyć instrumenty muzyczne z tego, co mamy pod ręką. Razem z wirtualnymi uczestnikami tworzyła koronalele lub chustofon szarpany (instrument z pudełka po chusteczkach higienicznych i gumkach recepturkach) oraz grzechotki z rolek po papierze toaletowym i produktach sypkich, nazwane kaszotkami, fasolotkami lub żwirokotkami (po wypełnieniu żwirkiem dla kotów). – Polecam te zajęcia nie tylko dzieciom i ich rodzicom. To też świetny materiał dla nauczycieli przedszkolnych czy wczesnoszkolnych. Mam od nich głosy, że wysyłają linki z nagraniami MuzykoDOM-u do uczniów – mówi Asi Mina.

Zamknięty jest też Pokój Sztuki Dziecka, gdzie od wielu lat pasję do sztuki współczesnej przekazywała dzieciom Ewa Kokot. Zamiast spotkań edukatorka proponuje więc zadania z dostawą do domu. Na przykład uzupełnienie archiwalnej fotografii własnym rysunkiem. Trzeba tylko mieć w domu drukarkę, a potem odesłać zdjęcie gotowego dzieła. Profil projektu Future Artists na Facebooku zamienił się już w wirtualną galerię z mnóstwem prac.

Wirtualna galeria: http://miasto-ogrodow.eu/strona/wirtualnagaleria_fa/mid/342

A po wykonaniu wszystkich zadań i wzięciu udziału we wszystkich warsztatach, na dzieci czeka mądra rozrywka w postaci bajki czytanej przez aktora Dariusza Wiktorowicza. Premiera w każdy piątek i niedzielę
o godz. 19.30 na profilu FB Miasta Ogrodów. Jako pierwsze są bajki Ignacego Krasickiego. Wszystkie uzupełnia swoimi rysunkami żona aktora, Barbara Wójcik – Wiktorowicz, tworząc razem japoński teatr obrazkowy kamishibai.

Pierwszy odcinek: http://www.miasto-ogrodow.eu/strona/czytanki

Materiał prasowy Katowice Miasto Ogrodów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj