WASKO – NAS SPRAWDZIŁ CZAS

0
3731

WASKO Spółka Akcyjna została założona 30 lat temu przez pracowników naukowo-badawczych związanych z Politechniką Śląską w Gliwicach i od tego czasu zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem i utrzymaniem zaawansowanych systemów teleinformatycznych eksploatowanych w sektorach: paliwowo-energetycznym, telekomunikacyjnym, finansowym, ochrony zdrowia, nauki i szkolnictwa wyższego oraz administracji publicznej.

Dzięki pasji i zaangażowaniu swoich pracowników WASKO stało się jedną z czołowych firm innowacyjnych w Polsce, tworząc zaawansowane technologicznie systemy teleinformatyczne.

Od samego początku naszym celem było tworzenie własnych, dużych zintegrowanych systemów działających w różnorodnych obszarach tematycznych na terenie całego kraju. Cel ten z sukcesem zrealizowaliśmy na przestrzeni lat.

Jednymi z pierwszych realizacji były złożone systemy bazodanowe dla Telekomunikacji Polskiej, które z czasem przerodziły się w zintegrowany system kompleksowo obsługujący
największych operatorów, zarówno telekomunikacyjnych, jak i gazowych.

WASKO zaprojektowało również i wytworzyło System Wspomagania Dowodzenia, wdrożony w szeregu jednostek administracji publicznej. System ten stał się podwaliną pod System Informatyczny Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego, czyli zintegrowany system obsługi numeru 112, ratujące zdrowie i życie.

Kolejnym rozwiązaniem w całości opracowanym przez WASKO był system produkcji dowodów osobistych oraz paszportów. To właśnie wtedy, jako jedni z pierwszych w Europie, wprowadziliśmy cechy biometryczne do tego dokumentu.

W ostatnich latach WASKO z powodzeniem stało się czołowym dostawcą rozwiązań z zakresu inżynierii ruchu, realizując wdrożenia systemów sterowania i zarządzania ruchem
w największych miastach Polski oraz rozwiązaniami służącymi bezpieczeństwu ruchu pasażerskiego w lotnictwie cywilnym.

Grupa Kapitałowa WASKO zatrudnia ponad 1300 pracowników, spośród których 90% posiada wyższe wykształcenie. Wraz z WASKO Grupę Kapitałową tworzą spółki COIG,
ENTE, GABOS oraz Novum.

Grupa Kapitałowa WASKO po 30 latach swojego istnienia może z dumą posługiwać się hasłem „Nas sprawdził czas”, co potwierdzają zrealizowane projekty, otrzymane wyróżnienia, a także planowane realizacje.

Krzysztof Skórka – Dyrektor Departamentu Systemów Informatycznych w WASKO S.A. Absolwent Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Całą swoją
dotychczasową karierę zawodową związał z WASKO S.A. Rozpoczynał pracę na stanowisku programisty i projektanta, a od wielu lat, z ramienia kadry zarządzającej, jest odpowiedzialny za nadzór nad wytwarzaniem i wdrażaniem systemów
informatycznych. Najważniejszą wartością dla niego jest człowiek – ma świadomość wartości kapitału intelektualnego firmy. Pasjonat zegarków mechanicznych. Członek Mensa Polska. Laureat nagrody Lider z Powołania 2018.

Departament, którym zarządza, zatrudnia ponad sto osób i zajmuje się produkcją oprogramowania (tzw. softwarehouse). Wszystkie realizowane projekty muszą cechować się innowacyjnością, najwyższą jakością i bezpieczeństwem na poziomie światowym. Jego zespół to wybitni specjaliści, którzy są w stanie zbudować każdy system zgodnie z oczekiwaniami Klienta, jak również dostosować do jego potrzeb już istniejące rozwiązania. Jak cała firma, jesteśmy otwarci i gotowi na nowe wyzwania.

Zapraszam do kontaktu:
[email protected] | www.wasko.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj