Zostań gwiazdą Górnika

0
1907

Wielkie kluby, jak FC Barcelona czy Arsenal Londyn,  prowadzą własne akademie piłkarskie. Tym śladem od kilku lat idzie także Górnik Zabrze. Klub po raz kolejny ogłosił nabór do drużyn juniorskich.

Zostań gwiazdą Górnika

Który z młodych fanów futbolu w naszym regionie nie chciałby zagrać na stadionie przy ul. Roosevelta  w biało-niebiesko-czerwonych barwach? Te marzenia mogą się spełnić. Górnik Zabrze należy do nielicznych klubów w Polsce, prowadzących własne akademie piłkarskie, których zadaniem jest wychowywanie i szkolenie młodych piłkarzy. Rozpoczął się kolejny nabór do drużyn juniorskich.  

Na piłkarskie talenty czeka pierwsza klasa sportowa  Gimnazjum nr 29 w Zabrzu-Rokitnicy oraz zespół U-14 Górnika, w którym grają  zawodnicy z rocznika 2003. Szczegółowych informacji udziela trener Jerzy Urban (tel. 694-456-556). O kontakt ze szkoleniowcem proszeni są również chłopcy z roczników 2004 i 2005, którzy są zainteresowani testami przy Roosevelta.

Akademia Piłkarska Górnika Zabrze prowadzi także nabór do pierwszej klasy sportowej Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu-Mikulczycach oraz drużyny U-17 dla zawodników z rocznika 2000. Szczegółowych informacji udziela trener Marek Kasprzyk (tel. 605-929-520).

Chłopcy z pozostałych roczników, którzy marzą o występach w barwach czternastokrotnego mistrza Polski, mogą kontaktować się z koordynatorem ds. szkolenia młodzieży Arkadiuszem Banasikiem (tel. 607-579-680).

Akademia Piłkarska Górnika Zabrze działa w oparciu o Fundację. Umowa, regulująca zasady tej współpracy została podpisana w lipcu 2013 roku. Górnik Zabrze poszedł w ślady największych klubów europejskich, które fundamenty sukcesu budują nie tylko poprzez transfery gwiazd ale także w oparciu o własnych wychowanków. Do najbardziej renomowanych należą akademie piłkarskie prowadzone przez FC Barcelona i Arsenal Londyn.    

Działania Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze wspiera wieloletni kibic biało-niebiesko-czerwonych, piłkarz Arsenalu i gwiazda reprezentacji Niemiec, pochodzący z Sośnicy – Łukasz Podolski.

– Kiedy byłem mały, to dużo grałem w piłkę z kolegami na ulicy. Dziś czasy są już inne i w rozwoju młodych piłkarzy bardzo ważne są baza, trenerzy i odpowiedni sprzęt. Dlatego bardzo mi się podoba pomysł utworzenia Akademii w Zabrzu. Młodzi zawodnicy muszą trenować na dobrych boiskach, pod okiem najlepszych trenerów. Akademia da im taką szansę – mówi Łukasz Podolski.

Drużyny młodzieżowe Górnika tworzą klasy sportowe w zabrzańskich szkołach: zespoły CLJ, U-19 i i U-17 uczęszczają do liceum przy Zespole Szkół nr 10 w Zabrzu- Mikulczycach, z kolei drużyny U-16, U-15 i U-14 do Gimnazjum nr 29 w Zabrzu-Rokitnicy. Szkoleniowcy zespołów, a także władze Akademii współpracują z dyrekcją obu szkół, by stworzyć naszym młodym zawodnikom, jak najlepsze warunki do treningów i do nauki.

Od trzech lat w ramach Akademii działa także piłkarskie przedszkole. Zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat odbywają się w czterech miejscach w Zabrzu (Helenka, Pawłów, hala MOSiR-u przy ul. Matejki, orlik na ul. Franciszkańskiej) oraz w Gierałtowicach i Knurowie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj