Znamy koncepcję nowego przedszkola

0
1455

W rejonie ulicy Kujawskiej powstaje nowe przedszkole.Na konkurs urzędu wpłynęło sześć koncepcji. Zwycięzcą zostało Studio Projektowe Przemysława Wojciechowskiego.

10 października ostrowski Urząd Miejski ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej nowego przedszkola. Pracę nad oceną zakończył sąd konkursowy. Zwyciężyła koncepcja autorstwa pracowni Przemysław Wojciechowski Studio Projektowe.

 

Wygrał projekt bardzo ciekawy.Sąd konkursowy kierował się w ocenie nie tylko interesującą wizją architektoniczną, ale funkcjonalnością i w tym przypadku obie te funkcje zostały spełnione – zapewnia Beata Klimek, prezydent miasta.

W obecnym roku szkolnym, po dodatkowej rekrutacji, w ostrowskich przedszkolach zabrakło blisko 80 miejsc.Obiekt ten ma być odpowiedzią miasta na zapotrzebowanie miejsc dla ostrowskich przedszkolaków.

W przyszłym roku zmierzymy się dodatkowo z obowiązkiem przedszkolnym 3-latków, dlatego już teraz musimy szukać rozwiązań, które pomogą w zapewnieniu miejsc przedszkolakom. Nowe przedszkole nie rozwiąże całości problemu natomiast z pewnością poprawi sytuację w tym zakresie w naszym mieście – dodaje prezydent Ostrowa.Przedszkole będzie w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych poprzez zlikwidowanie barier architektonicznych, dostosowanie urządzeń sanitarnych oraz w pomieszczeniach do obsługi przez osoby niepełnosprawne. Szacunkowe koszty obiektu to około 6 milionów złotych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj