Otwarci dla niepełnosprawnych

0
1266

Ostrów został zwycięzcą tegorocznej edycji Konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych”.Nagroda przeznaczona zostanie na zakup systemu pozwalającego osobom niedosłyszącym korzystanie z oferty kulturalnej OCK.

 

Konkurs ma za zadanie pokazanie kreowanych i wdrażanych przez wielkopolskie powiaty i gminy rozwiązań oraz inspirowanie samorządów do włączenia się społecznego osób z niepełnosprawnościami we wszystkie nurty życia społecznego.

Ostrów Wielkopolski został zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu zgłaszając projekt „Usłysz kulturę – umożliwienie osobom z dysfunkcjami słuchu udziału w życiu społeczno – kulturalnym”. Projekt ten to efekt współpracy samorządu ze Stowarzyszeniem Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski oraz Stowarzyszeniem Śpiewaczym „LIRA” – Niewidomych, Słabowidzących i innych Niepełnosprawnych.Zakup i instalacja systemu umożliwi osobom niedosłyszącym możliwości słuchania i śledzenia akcji scenicznej za pośrednictwem bezprzewodowych słuchawek bezpośrednio noszonych w uchu lub za pośrednictwem odbiornika zaopatrzonego w indywidualną pętlę induktofoniczną, współpracującą z aparatami słuchowymi zaopatrzonymi w cewkę telefoniczną. System może być również wykorzystywany do transmisji tłumaczeń językowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj