Znamy już wszystkich finalistów Eliminacji do 22. Przystanku Woodstock!

0
2172

W gdańskim klubie „Stary Maneż” zakończył się właśnie ostatni półfinał Eliminacji do tegorocznej edycji Przystanku Woodstock. Decyzją jurorów do Finału przeszły zespoły: Radio Slam, Cochise i Scylla, bezpośrednio na Małą Scenę zostali zaproszeni: Romantycy Lekkich Obyczajów oraz SIQ, a „Dziką Kartę Lecha” otrzymują: The Shipyar i Oil Staints! Będziemy im kibicować 4 czerwca w Poznaniu!

 

Dziś wieczorem w Gdańsku o przejście do Finału i występ na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata ubiegało się 9 zespołów z całej Polski. Przed woodstockową publicznością i jurorami wystąpili: The Shipyard, Majestic, Oil Stains, Black Like Sugar, Radio Slam, Romantycy Lekkich Obyczajów, Cochise, SIQ i Scylla, wyłonieni spośród ponad 800 kapel, które zgłosiły się do Fundacji WOŚP. 

Gościem specjalnym dzisiejszego koncertu był zespół Pull The Wire – laureat ubiegłorocznych Eliminacji, a na zakończenie wystąpił Gooral. Jego występ na woodstockowej scenie razem z Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze” wszyscy wspominają do dziś.

Trzy koncerty półfinałowe Eliminacji za nami. Efekt – 9 zespołów, które zobaczymy na Finale w Poznaniu i już dziś wiemy, że to będzie koncert mocny, dynamiczny, bardzo zaskakujący, na absolutnie wysokim poziomie – mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Przystanku Woodstock i członek Jury Eliminacji. Przybywajcie, sami zobaczycie, nie pożałujecie! 

A patrząc wstecz – Eliminacje do Przystanku wypłynęły na szerokie koncertowe wody. Mamy za sobą trzy genialne spotkania w Polsce, a nie można przecież zapomnieć o pierwszym zagranicznym występie w czeskiej Pradze. Profesjonalizm w realizacji i organizacji, fantastyczne polskie kluby które dają artystom zupełnie inne możliwości. No i publiczność, która jest takim szóstym członkiem Jury – żywiołowa, zaangażowana, ale i bezlitośnie wskazująca kapele, które muszą jeszcze nad swoim koncertowaniem popracować. Wielkie dzięki dla wszystkich którzy byli z nami i zapraszamy na wielkie finiszowanie – do Poznania – dodaje.

Zwycięzcy dzisiejszych muzycznych rywalizacji oraz dwóch wcześniejszych półfinałów wystąpią na Finale Eliminacji 22. Przystanku Woodstock, który odbędzie się 4 czerwca (sobota) w Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu. Rywalizować będą tam: Aarch A, Hanza, Lion Shepherd, Omni Modo, Superhalo, The Snuff, Radio Slam, Cochise oraz Scylla.

Przystanek Woodstock to jeden z największych na świecie festiwali rockowych, który już od kilku lat stwarza młodym zespołom szansę, aby powalczyć o występ na scenach, obok największych gwiazd każdej z edycji imprezy! Niepowtarzalny klimat przyjaźni i wolności oraz wielosettysięczna publiczność pod sceną to magnes nie tylko dla początkujących muzyków.

Eliminacje do Przystanku Woodstock, składają się z dwóch części. Pierwsza jest oparta na przesłuchaniach płyt. Po wybraniu najlepszych zespołów odbywa się seria półfinałowych koncertów na żywo, a ich celem jest wyłonienie artystów, którzy zagrają na scenach Przystanku Woodstock. Drugi etap Eliminacji to, oprócz spełnienia muzycznych marzeń, przede wszystkim niezwykła atmosfera koncertów w najlepszych klubach w Polsce, magia wspólnego grania i radość rywalizacji, w której tak naprawdę nie ma przegranych.

Organizatorem Eliminacji jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Oficjalna strona internetowa Eliminacji: eliminacje.woodstockfestival.pl

Strona Eliminacji na Facebooku: facebook.com/EliminacjeDoPrzystankuWoodstock 

Krzysztof Dobies
Rzecznik prasowy Fundacji WOŚP

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj