Depresja – „RE:akcja w depresji” – największa tego typu inicjatywa edukacyjna w Polsce

0
2346

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

 

W tym dniu już po raz trzeci rozpocznie się akcja psychoedukacyjna „RE:akcja w depresji” /www.reakcjawdepresji.pl/ – największa tego typu inicjatywa edukacyjna w Polsce. Koordynatorem i pomysłodawcą akcji jest Fundacja Trzeci Biegun z Wrocławia. Celem akcji „RE:akcja w depresji” jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej depresji, psychoedukacja w zakresie objawów i sposobów jej leczenia oraz zachęcanie osób w depresji i ich bliskich do korzystania z profesjonalnej pomocy.

 

Wiedza na temat depresji jest coraz większa ale nadal istnieje szereg stereotypów, które funkcjonując w społeczeństwie doprowadzają do bagatelizowania jej objawów a w skrajnych przypadkach do tragedii. Z powodu wciąż żywych stereotypów związanych także z korzystania z pomocy psychoterapeuty i psychiatry wiele potrzebujących osób nie zgłasza się po pomoc skazując siebie na cierpienie w samotności. Podczas trwającej od 23 lutego do 23 marca 2016 roku akcji odbędzie się łącznie kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń: wykładów, warsztatów, projekcji filmów, wystaw – poświęconych tematyce diagnozowania i leczenia depresji, radzenia sobie ze stresem, relaksacji.

Przystępując do powyższego przedsięwzięcia jako Centrum Rozwoju Osobistego
i Psychoterapii SELF planujemy zrealizować wykłady otwarte, warsztaty, umożliwimy ponadto bezpłatne konsultacje osobom zainteresowanym w naszej placówce.

Dominika Kajdas-Ciupek
Centrum Rozwoju Osobistego
i Psychoterapii SELF

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj